Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak én vettem észre, hogy...

Csak én vettem észre, hogy már nem ünneplik annyira a karácsonyt, és az egészet úgy fogják fel, mint egy kötelező feladat?

Figyelt kérdés
Mikor kisgyerek voltam (16-17 éve), teljesen más volt a hangulat ,meghittebb, ma már csak olyan mint egy átlagos nap mindenki végzi a saját dolgát (az én családomba is) és nincs még egy közös vacsora sem. De ami a legjobban feltűnt, hogy nincsenek a falvakban feldiszítve a házak. Ha találsz az utában egy feldiszitett házat, akkor már csodálkozhatsz rajta.Régebben az egész utca ki volt diszítve és nagyon szép volt. 21/F

2017. jan. 1. 16:26
 1/5 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A te lakóhelyeden így van biztosan, nálunk azonban majdnem minden házat kidíszítettek, mindenhol fények, meghitt hangulat. A munkatársaim is ezerrel készültek én nem látok változást.

Sajnálom, hogy nálatok nem volt közös karácsonyi vacsora, ez majdnem mindenkinél van, csak ott nincs, ahol az egyik fél dolgozik, mert pl orvos és ügyelnie kell..

2017. jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
régebb talán az embereknek több idejük volt a díszítésre, előkészületekre. Most sokan karácsonykor is látástól vakulásig dolgoznak, a karácsonyi hangulat előidézésére nincs idő, nemhogy a ház kidíszítésére. persze ez csak mind általánosítás.
2017. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez szerencsére nem így van.

Van közös vacsora,beszélgetés,társasjáték,feldíszített házak :)

2017. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi olyankor hetekkel karácsony előtt meg vagyunk őrülve, készítjük a sütiket pár nappal előtte, aznap csomagoljuk az ajándékokat egyszerre, díszítjük a fát, a házat, az asztalt is. Karácsonyi gyertyákat készítünk. Nálunk tipikusan megy vacsoránál a nóta tévé meg ezek:D Nagymama is jön kajálni, mindenki boldog, beszélgetünk a finom kaja mellett. Én már augusztusban elkezdek készülődni, mindent megtervezek, hogy tökéletes legyen. Most is itt ülök karácsonyos pólóban:D Imádom a nyarat, de ha már nyár vége van, akkor számolom a napokat az ünnepig.

A legnagyobb feladat az enyém, tehát a sütik nagy részét én csinálom, ház belsejét teljesen kidíszítem.

2017. aug. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is szerencsére nem így van.

Beszélgetünk,nevetgélünk,éneklünk.. :)

És próbáljuk néha követni a régi népi szokásokat :D

2017. szept. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!