Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » A kereskedelem hová siet a...

A kereskedelem hová siet a karácsonnyal, miért kell elrontani ünnep hangulatát?

Figyelt kérdés

Az is megdöbbentő, már október elején, karácsonyi zene szólt, karácsonyi édességek/dekorációkat árultak.

Október végén már karácsonyi hangulatban az üzletek. Karácsonyi akciókat hirdetnek az újságban. Miért kell, már őszkor karácsonyi termékeket árulni? Ezzel elrontják igazi ünnep hangulatát. Érdekes módon, más ünnepekkel nem sietnek vele. Csak akkor árulnak, nem sokára jön az ünnep.

Emlékszem régen november vége felé kezdtek karácsonyi termékeket árulni és decemberben karácsonyi zene szólt.

Miért van, ahogy telnek az évek, kereskedelem egyre korábban már karácsonyra készülnek fel? Azon sem lepődnék meg, pár év múlva júliusban, az üzletekben karácsonyoznak.

Ezek után, persze sokan megutálják karácsonyt. Mert azt látják a kereskedelem minél korábban, ember torkán lenyomják: hamarosan jön a karácsony, itt az idő sok ajándékot venni! Hová a sietség? Régen szerettem a karácsonyt, amit művelnek vele, alig várom vége legyen az ünnepnek. Akkor jövő őszig, karácsony mentesek lesznek az üzletek.



2017. okt. 29. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Karácsony a legnagyobb üzlet a boltoknak. Verseny van a vevőkért. Ha x bolt egy héttel előbb kezdi árulni a karácsonyi holmikat, előnyhöz jut, ezért y bolt is kénytelen egy héttel előre hozni a szezont. Az tényleg szánalmas, hogy már most, két hónappal az ünnep előtt ott van a szaloncukor a boltok polcain.
2017. okt. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Fura, de nem zavar, nem fogom ezért megutálni a karácsonyt.

Nem foglalkozom vele. Nálunk nem a nagy költekezésekről szól a karácsony. Nem kötelező tolongani a bevásárlóközpontokban és áruházakban.

2017. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Az én karácsonyomat nem rontja el egy ilyen apróság, hogy a boltokban már kinn vannak a télapó csokik. Sőt, lehet, hogy Mikulásra már előbb megveszem a csokikat, mert az itteni boltokban pl. tavaly már december elsején is csak a maradék volt. Szóval akár jól is jöhet, hogy ilyen korán kitették. :)

Nálam a hangulatot inkább az veszi el, ha megint nem lesz hó, mint ahogy az elmúlt években elég gyakran volt. Ez a nyálkás, szürke, ónos esős, -10 fokos sáros idő nem annyira karácsonyos, mint a fehér hótakaró, meg a hulló pelyhek.

Meg ugye, aki nem kap szabadságot az ünnepekre, az eddig dolgozott még 24.-én is. Aztán örülhetett, ha karácsony 2 napja nem pont hétvégére esett.

Persze ettől függetlenül valóban furcsa és bosszantó, hogy már ilyenkor kiteszik a karácsonyi dekorációkat ésatöbbit, de nem muszáj megállni és nézni. Pláne megvenni. De mivel a többség mégiscsak megáll és megnézi és megveszi, már ilyenkor, ezért ki fogják rakni, mert úgyis elviszik.

De ha te meg akarod őrizni a régi karácsonyok szellemét, akkor kerüld el a multikat decemberig. Nem kell a saját karácsonyodról lemondanod, csak mert mások már máshogy élik meg. :)

2017. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Féktelenné vált a kereskedelmi verseny, hajsza. De hát az sem volt jobb, mikor november 7. előtt nem lehetett a polcra kirakni a csokitélapót, nehogy Leninre asszociáljanak vagy összekeverjék vele.
2017. okt. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

A karácsonyos Gyk-s kérdéseket is ki nem állhatom júliusban pl, hogy ti is várjátok már a karácsonyt?

Amúgy a kereskedők legnagyobb ünnepe a karácsony, ezért szeretnék minél jobban kitolni ezt az időszakot.

2017. okt. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz.
2017. okt. 30. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:
A boltoknak az a célja, hogy a vevők megvegyék az árut. Minél hamarabb rakják ki, annál hamarabb illetve annál többet fognak belőle venni. Ez szimpla logika. Ha két héttel karácsony előtt pakolnának ki, már alig tudnának eladni valamit, mert máshonnan már beszereztek volna minden fontosat az emberek.
2017. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Látom, nem csak én vagyok evvel így kedves Kérdező. :) De ahogy olvasgattam a válaszokat, megoszlottak a vélemények. Egy dologban egyetérthetünk, hogy sajnos egyre korábban kezdik el tunkolni az emberbe a hangulatot, és mire odaérünk, azaz a karácsonyhoz már szinte kiég az ember (persze ez egyénfüggő). Én a reklámokkal is így vagyok. A lényeg az, hogy el kell fogadni, hogy sajnos ilyen irányba haladunk. Én is jobban szerettem a karácsonyt régebben, amikor nem az üzleti fogásokon volt a hangsúly, hanem az ünnepen magán. Azért persze nem kell elkeseredni, ahogy írta más is, Te így is szebbé teheted az ünnepet. Én is igyekszem megteremteni azt az atmoszférát, amit gyerekként átéltem. Én messze élek a családomtól, és ünnepekkor hazautazva az öröm fog el, hogy velük lehetek. (és nem a műmosolyról szól nálunk) Akkor lenne igazán kerek, ha valóban hó is esne. :) De ez már ugye egy külön téma lehetne.
2017. nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!