Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Van itt valaki, aki a saját...

Van itt valaki, aki a saját kezével készít Adventi Kalendáriumot?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor kinek csináltad? Milyen anyagból, vagy anyagokból? Milyen színekből? Mennyi idő alatt lett kész? Miket tettél bele? Nem muszáj mind a 24 ajándékot leírni.. Szerinted örülni fog, aki kapja? Te kaptál gyerekként vagy akár felnőttként valakitől olyan kalendáriumot, amit Ő maga csinált?


Azért tettem fel ezt a kérdést, mert rengetegen kérdezik, hogy mit vegyenek Karácsonyra és arra gondoltam, hogy akkor hogyan tudnának 24 apróságot kitalálni. Másfelől pedig azért, mert én most csinálom a férjemnek az övét, aki még soha nem kapott semmilyen kalendáriumot és igazából nem is tudja, hogy mi az. Mióta készítem pár embernek beszéltem róla, és a legtöbbjük szintén nem kapott még soha.



2017. nov. 17. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam, és adtam is. Még német barátoktól kaptam tizenéves koromban egy textilfenyőt 24 zsebbel, megtöltve becsomagolt ajándékokkal. Izgalmas volt, alig vártam mindig az éjfélt, hogy kibonthassam a következőt (reggelig végképp nem bírtam várni). Volt benne többféle bizsu, apró dísztárgy, matrica, szép noteszecske, minikozmetikumok, fürdőgolyók, teák, édesség stb. Pár évig küldték a 24 kis csomagot az utántöltéshez, aztán mikor felnőttem, továbbadtam az egészet egy barátnőm kislányának. Én is hasonló dolgokkal töltöttem fel, illetve néhányba szép papírra kinyomtatott karácsonyi témájú mesét/verset tettem.
2017. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Főleg papírboltban, drogériában vettem az ajándékokat, az egész mindenestül kijött 5000 Ft-ból.
2017. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
24 aprosagot könnyebb kitalalni, mint egy ajándékot. Nálunk évek óta egy fa kalendárium van, azt toltogetem. Amikor a gyerekem kisebb volt, édesség került bele. Ahogy nőtt, úgy változott a tartalma. Volt amikor hajjal kapcsolatos dolgokkal volt toltve: hajcsat, hajgumi, csipesz. Tavaly koromlakkokkal töltöttem meg. Idén a smink cuccokért van oda, az kerül majd bele.
2017. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Csináltam, 24 péksüteményes zacskót vettem papírboltban, filléres tétel. Mivel az advent a karácsonyra készülés időszaka, volt olyan nap, amikor egy youtube videó (mese) linkje volt a zacskóban, meg egy csomag popcorn és megnéztük együtt a karácsonyi filmet youtubeon. Másik nap meg mézeskalács recept közös sütéshez stb.

Egy barátom adventi dobozt csinált a gyerekeinek, így nem kell előre beszerezni mindent, hanem minden éjszaka becsempész valamit a dobozba, amit reggel kinyithatnak a gyerekek.

2017. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem adventi kalendárt, hanem hasonlít igen ajándékba egy barátnőnek. Neki minikozmetikumokat (tusfürdő, illatos kézfertőtlenítő, arckrém), kisebb sminktermékeket (pl. körömlakk), bizsukat, csokigolyót, cukrot, mozijegyet stb. tettem.


Páromnak tervezem pár éve már - mondjuk már megvan a naptáralap... de férfiaknak nehezebben találok ki apróságokat, és csak csokit nem akarok tenni. Ami eddig eszembe jutott, az pl. kisebb bicska, pendrive, kulcstartó.

2017. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Tehetsz bele neki közös programajánlatokat valami szép papírra írva. Pl. séta a holdfényben, vagy meghívás egy kávéra stb. Férfinak tényleg nehéz kitalálni 24 ajándékot. Fürdőgolyót mondjuk neki is tudsz adni, vagy biztosan van aftershave is mini verzióban.
2017. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! :) Valaki írta, hogy az Ő egyik barátja dobozt, vagy dobozokat csinál, én is készítettem már fából kalendáriumot, de nem bírtam ki a következő évben sem, hogy ne csináljak újat. Amit idén készítek ott csak a számok vannak fából, a csomagok papírból, de azt hiszem ezeket a díszeket el fogom tenni későbbre is, mert nagyon sok munkám volt velük.


Férfinak ötletek: Férfi arc és kézkrém, férfi szájradír télre (ennek lehet sokan nem örülnének, nem tudom, nálunk szükség van rá) amit valaki már írt, mini aftershave. Én tettem bele autóillatosítót is, jégkaparót, az autóhoz tisztító sprayt és kendőt, egy jópofa dugóhúzót, cipőkrémet, meleg zoknit. A Karácsonyi vásárban lehet most kapni mini macis mézet, meg különböző mintákra (rénszarvas, mikulás) kivágott mézeket is, ilyeneket is vettem, de ez is csak olyannak jó aki szereti a teát és mézet. Remélem segítettem kicsit. Ha valaki még írna, nagyon szívesen fogadom! :)

2017. nov. 22. 18:21
 8/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónál nagyon tetszett a Karácsonyi mese és vers ötlet, Anyukámnak biztosan teszek azt is, köszi! :)
2017. nov. 22. 18:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én kisebb koromban többször készítettem anyukámnak, egy óriás kartonon voltak ablakok és mindegyikbe rajzoltam valamit. Mivel nem firkák voltak, ezt közel egy hétig készítettem előzőleg.


Én 11-12 éves koromban kaptam anyukámtól egyet (előtte és azóta sem) ami nagyon ötletes volt. Fenyő alakúra vágott zöld karton, kb olyan magas, mint akkor én voltam, arra kis zsákok ragasztva. Minden reggelre ott volt benne az ajándék: édességek, rajzhoz kellékek, kazetta (igen, akkor még magnóztunk :D), pici zseblámpa, és az utolsó nap a legnagyobb zsákban egy pánsíp

2017. nov. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!