Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ilyen esetben leállítanád az...

Ilyen esetben leállítanád az ajándékozást?

Figyelt kérdés

Van egy családtagom, közelinek mondható, bár nem választottuk be egymást egymás életébe, így alakult.

Karácsonykor igyekeztem korrektül ajándékozni, ehhez képest éveken át (kb. 16 év) kimondottan alsó kategóriás dolgokat kaptam tőle karácsonyra.

Mivel karácsonykor összejövünk, így úgy éreztem, nem bújhatok ki az egymás ajándékozása alól.

Ő egyértelműen, és direkt, nagyságrendbeli különbségeket tesz, más családtagokkal való ajándékozáskor.

Én nem feltétlenül az árát nézem, mondjuk ő kap tőlem egy könyvet, én kapok egy tusfürdőt, még ez is belefért nálam eddig.

Ha az egészet összességében nézzük, az a durva, mert pl. más családtagnak vesz mondjuk egy márkás pulóvert 20 ezerért, de nem egyet vesz, mert vesz belőle hármat, három különböző színben. Ez már direkt színjáték, hogy láthassam, ő tud(na) ám venni értékesebbet is, nekem is, de nem akar.

Másképp nem tudom ezt leírni. Szóval nekem a gond a direkt megbántási szándékkal van. Tavaly karácsonykor már odáig jutott a dolog, hogy kaptam egy szelet csokit (tehát nem tábla, hanem az a 2-3 dekás). Ott, mindenki előtt.

Idén tudomására hoznám hogy szerintem fejezzük be az ajándékozást.

(Anyagilag ő kb. felső középosztály, én az átlag.)

Mi a véleményetek?



2017. nov. 20. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki ez a csaladtag? Ajándékozni nem kötelező. Nem kell a tudomására hozni külön semmit, majd ajandekozasnal elég atadni egy üdvözlőlapot, hogy innentől te így látod jónak az ajándékozást
2017. nov. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagybácsim nevelt lánya.
2017. nov. 20. 12:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Tökéletes lesz az üdvözlő kartya
2017. nov. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ohh pont mint ha én írtam volna a mostoha nővéremről.

Nálunk ugyan ez a szitu.

Csak nálunk már pl csokit sem hoz :D

Én azt szoktam csinálni, hogy veszek olyan ajándékot, aminek én is örülnék. A fa alá teszem egy kis vacak mellé amit te is írtál pl egy szelet csoki.

Attól függően kapja meg egyiket vagy másikat, hogy ő mit hozott.

Nálunk is úgy van, hogy a vértestvérének airmax cipőt kettőt is, ilyen olyan ruhákat nekem meg mint mondtam legutóbb pl már semmit, azelőtt egy ajakápolót :D


Ha tetszik amit hoz megkapja a nagyobb ajándékot, ha nem, akkor csak a kis semmit.

2017. nov. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ez de durva ! Szóval akkor kb ilyen "mostoha-unokatesó"-féle a lány? Amit én nem értek hogy apucinak ez hogy nem tünik fel, vagy másvalakinek a családban? ?
2017. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Apuci az a baj, hogy konfliktuskerülő alkat:((

Én pedig már nagyon unom:(

2017. nov. 20. 20:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy tábla csokit, tegyél rá egy szép masnit. Így nem mondhatja, hogy nem készültél.
2017. nov. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!