Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Számotokra milyen az ideális...

Számotokra milyen az ideális karácsony?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, ti hogy képzelitek el a tökéletes Szentestét. Nyugodtan írhattok kisregényt, ha szeretnétek. :)

2017. nov. 20. 13:35
 1/10 A kérdező kommentje:

Számomra ilyen:


December 24.-e van, reggel. A kisgyermek felébred, egyből az ablakhoz szalad. És végre, megérkezett, amire vágyott, éjjel lehullott a hó, és még mindig nagy pelyhekhen hull. Kiszalad a konyhába, ahol finom illatok töltik be a teret, az anyuka még süt az utolaó pillanatokban.

Délben a család közösen asztalhoz ül, melyen ott az adventi koszorú, amin immár mind a négy gyertya fényesen ég. Hagyományos módon mákos gubát fogyasztanak, amit igazán egyik sem szeret, de így legalább több fér beléjük este.

Ebéd után a kisgyereket elviszik a mamához, majd a szülők feldíszitik a fát és a házat, elkészülnek mindennel, majd hazaviszik a kicsit. A gyermek csillogó szemekkel nézi a fát, és alatta a Jézuska ajándékait.


Este kibontják az ajándékokat, mindenki boldog. De nem az ajándekoknak örülnek elsősorban, hanem egymásnak. Ezt követően elfogyasztják a vacsorát, majd közösen játszanak. Utána elindulnak az éjféli misére. Jéghideg van, a hó szakad, és mégis, mindenkit a szeretet jár át. A templom előtt az emberek boldog karácsonyt kívánnak egymásnak, majd belépnek, elfoglalják a helyüket. Felhangzik a "mennyből az angyal", mindenki énekel. A gyermekem is előadják a betlehemest, a szülők büszkén fotózzák és videózzák csemetéiket.

Majd a templom előtt az egyhátanács tagok forraltbort, teát, és mézeskalácsot osztogatnak. Senki nem siet, mindenki marad, az emberek mosolyognak, vidámak, igazi varázslat hatja át őket.

Miután hazaértek, a kis család tagjai boldogan hajtják álomra a fejüket.

2017. nov. 20. 13:56
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan, amilyen szokott is lenni :)


Karácsony előtti hetekben már minden el van intézve. Ajándékok, bevásárlás, stb. Szóval a Karácsonyt tényleg nyugalomban, békésen tudjuk várni. Karácsony előtti napokban sütikészítés. Karácsony előtti napokban fakeresés apukámmal, vagy nagypapámmal. Ezt nagyon élvezem mindig.

Vagy 23-án este, vagy 24-én reggel fadíszítés. Nekem ez az egyik kedvenc elfoglaltságom.

Délután szoktunk enni, mivel van, aki még délelőtt dolgozik. De nem gond, mert eddigre már úgyis minden el van intézve.

Délután közös ebéd/vacsora, sütizés, ajándékozás. Este beszélgetés, közös karácsonyi filmnézés.

Nekem az éjféli mise hiányzik. A családban nem igazán szokás már. De én szerettem azt is. Bár igaz, hogy addigra más sokszor álmos leszek :)

2017. nov. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem: December 24, Reggeltől főzés/sütés, délutántól fadíszítés. Este, a családdal közös vacsora, majd ajándékozás. December 25: késő délután barátokkal találkozás, sétálgatunk a szerencsés esetben havas utcán, ámélkodunk a kivilágított fákban, mindenkinek forraltbor a kezében :) Aztán beülünk valahova, ott átadjuk egymásnak ajándékainkat, beszélgetünk, iszogatunk stb. Kb ennyi.
2017. nov. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező te most melyik (mese)filmet vázoltad fel?

Túl sok amerikai filmet nézel.

2017. nov. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A gyerekkori emlékeim alapján írtam le a saját elképzelésemet. Most mért baj ez? Belül még gyerek vagyok, ugyanúgy várom az ünnepet, mint eddig. :)
2017. nov. 20. 17:15
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem olyan, mint a tiéd, tiszta romantikus idealista, leszámítva a misét, mert az a mi csaláunkban nem szokás. Az viszont igen, hogy másnap nagycsaládolni, 26-án pedig a temetőbe megyünk ki.
2017. nov. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Illetve semmi Jézushoz köthető rész, mivel mi azt a részt hanyagoljuk, marad a családi ünnepkör.
2017. nov. 21. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tökéletes ahogy lenni szokott.

24-én reggel anyuval nekiállunk főzni, apu közben díszíti a fát, néha bemegyek hozzá is segíteni.

Végeztünk mindennel, elpakolunk, meg terítünk, majd jönnek tesomék a családjaikkal, meg ebédelünk, iszogatni kezdünk aztán ajándékozunk, beszélgetünk, sütizünk. Közbe megy a tv de semmit nem hallani belőle :D csillag szóró, gyertyák, meghitt hangulat a fa mellett, közben néha írok a barátomnak mivel ő majd csak este jön, ő is a családjával van.

Estefelé haza megy mindneki.

Közben megérkezik a barátom.

Vele meg vacsorázok, majd ajandekozunk, aztán nézünk valami karácsonyi filmet aztán alszunk.:)

Amivel tökéletesebb lenne: hóesés, és egy igazi hatalmas fenyőfa mint amilyen gyerekkorunkban volt mindig. Már csak mű fenyő van, ami nem vészes kinézetre, de az igazi mégis csak igazi:)

Vennék én de most szegény vagyok

2017. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Nem értem, miért lettem lepontozva, mert azt írtam, hogy semmi Jézushoz köthető rész. A mi családunkban a karácsony nem vallási ünnep, főzünk, karácsonyfát díszítünk és ajándékozunk. (Nem, nem kérem a "De a karácsony keresztyén ünnep!" típusú kommenteket.)
2017. nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ideális,ha anyós és köztem 4000 km lenne
2017. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!