Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütni-főzni imádó anyukának...

Sütni-főzni imádó anyukának mi lenne ideális karácsonyi ajándék?

Figyelt kérdés

Anyukám imád sütni-főzni, de főleg különlegességeket szeret csinálni. Sok hozzávalós, bonyolult, mestermű-szerű ételekkel szeret bíbelődni, és valami olyasmit szeretnék adni neki, amit felhasználhat. Nem értek a sütéshez egyáltalán, úgyhogy nem tudom, mi lenne jó vagy mit érdemes... van valami ötletetek? Esetleg valami ritka sütőforma vagy ilyesmi, ami nagy vágyatok, és örülnétek neki?

Köszönöm!

L/18



2016. nov. 14. 21:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

és mi lenne, ha nem konyhai dolgot kapna éppen?

ez olyan mintha takarítani szeretnél és csak domesztoszt kapnál ajándékba


én a elyében egy mozijegynek, regénynek, lehet jobban örülnék

vagy ha konyha témánál kell maradni, akkor egy normális dagasztós robotgépnek, de kétlem, hogy 80-200+ ezres masinára lenne kereted

2016. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Elgondolkodom ezen is, hogy ne konyhai dolgot kapjon. Csak nagyon szeretném, hogy tényleg örüljön neki :)
2016. nov. 14. 21:35
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Esetleg kereshetnél a neten érdekes, különlegesebb recepteket, amit utána kinyomtatsz neki. Ha ügyes vagy, akkor szépen megszerkeszted az oldalakat, és úgy adod neki
2016. nov. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Vagy aznap, vagy az előző napon takarítsátok ki padlástól a pincéig a házat, de tényleg alaposan... hogy ő kedvére foglalkozhasson a főzéssel, amit szeret. Ezen kívül persze lehet tárgyi ajándék is, de én ennek örülnék a legjobban, hogy amikor az én szülinapi bulim van, akkor ne nekem kelljen nagytakarítani a vendégség előtt.
2016. nov. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Az elsővel részben egyetértek - anyukádhoz hasonló anyuka vagyok, imádok főzni, és elsősorban a gourmet ételek érdekelnek, szívesen bíbelődök az étellel, egy átlagos kedd esti vacsinak is tökéletesnek kell lennie.


De ez nem azt jelenti, hogy mindenképpen konyhai kütyüt szeretnék karácsonyra, sőt ellenkezőleg. Nem örülnék ilyesminek, mivel fontos számomra, hogy magam válasszam ki mire van szükségem a konyhában. Főleg az első által írt gép lenne nagy mellényúlás, mert ott tényleg nagy szerepe van annak, milyet vesz az ember.


Én elgondolkodnék rajta, hogy édesanyádnak ezen kívül milyen hobbijai, érdeklődési körei vannak. Lehet, hogy egy szép nyakláncnak vagy egy masszázsutalványnak jobban örülne, mint egy robotgépnek.

2016. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Csatlakozom az előzőhöz, én pl. nagyon szeretnék most pár szilikonformát, no de nem akármilyet, hanem amit én választok ki. Ha tudod, hogy valamit szeretne, de valamiért még nem tudta megvenni, az jó lehet, de így vakon... Ha valami nagyon kell neki, azt bizonyára már úgyis beszerezte - habár vannak emberek, akik szinte gyűjtenek valamit, pl. én a bonbonkészítő formákból tudnék elviselni kismilliót...


S az, hogy sütni-főzni szeret, még nem mond olyan sokat. Én pl. tipikusan kevert sütiket, piskótát sütök, nem szoktam sütit szaggatni vagy nyújtani. Dagasztani pedig soha, most vettem robotgépet, alap volt, hogy ne legyen dagasztója, mert az nekem nem kell, felesleges drágaság.

Ha nem ismered jól, hogy tudd, mi az, ami tényleg kell neki, inkább vegyél neki egy szép gasztronómiai vagy egyéb albumot. Én pl. egyszer kaptam egy sajtlexikont, egyszer pedig Franciaország gasztronómiájáról egy igen szép kis könyvet, receptekkel. Még ha nem is főzök olyasmiket s a sajtok zömét nem is láttam még, akkor is szívesen forgatom ezeket. De ha nem készít kenyeret, nem biztos, hogy értelme van pl. kenyérrecepteket adni neki...etc. Szóval nem egyszerű. Drága ajándékot főleg nem ajánlok, ha nem vagy 100%-ig biztos a dolgodban. De nem is a drágaság miatt örül az ember valaminek...

2016. nov. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
10%

"én a elyében egy mozijegynek, regénynek, lehet jobban örülnék "


Ha-ha 1#-es megmondja mit kér ajándékba :)))))))))))

1-es itt nem a kérdező anyja vagy :)))))))))

2016. nov. 15. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Én nagyon örülnék egy Zila süteményformának. Nem hétköznapi, és az ára is ünnepi...
2016. nov. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

Hm, ez nagyon egyéntől függ. Gondold végig, hogy mit szeret anyukád nagyon csinálni, és ahhoz van-e valamire szüksége. Én pl. imádok sütiket glazúrozni, és kelt tésztákat gyártani, tehát habzsákoknak, díszítőcsőnek, ételfestékeknek, szaggatóformáknak is örülnék, drága ajándékok közül pedig egy rendes konyhai robotgépnek, mert a kézi nyekeg, kézzel meg munkás dagasztani (persze utóbbi nem egy középiskolás pénztárcájának való).


Szerintem próbáld kipuhatolni, hogy ő neki mi hiányzik, esetleg beszélj valakivel, aki édesanyádhoz közel áll rajtad kívül, hogy szerinte minek örülne :) Ötletgyűjtéshez javaslom, hogy nézd meg néhány webshop kínálatát, hátha találsz valami érdekeset.

2016. nov. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Mennyi pénzt szánsz rá?

Ha imádja az ételkülönlegességeket, akkor nézz ki egy kiváló fine dining éttermet, és lepd meg egy ottani vacsorával. Ebben az esetben nem ő készíti el, viszont élvezheti az elé tett ételcsodákat.

2016. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!