Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Nálatok mi a karácsonyi menü?...

Nálatok mi a karácsonyi menü? Kinek mi a kedvence?

Figyelt kérdés

2017. dec. 3. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Kacsacomb lilakáposztával az abszolút kedvenc nálam - nem tudom megunni, minden karácsonykor csinálok, és mellé mást is.
2017. dec. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nálunk úgy van hogy a szűk családdal megünnepeljük 24-én este, ilyenkor fogast csinálok (minden évben kapunk a bárainktól), ehhez krumplit vagy rizst. Éddeségként egy ,,karácsonyi" tortát(mindenki imádja a családból), és aprósüteményeket is teszek mellé. Pl. naracsos keksz, mézeskalács

Aztán 25-én mindig összeül a nagy család, olyankor (ha én főzök) akkor ez a menü: előétel: kaviár (kenyérrel) marhahúsleves, töltött káposzta, esetleg fogas krumplival, és ,,karácsonyi torta" (kidíszítem cukormázzal, vagy kandírozott naranccsal, dinnyével). Ezt általában 2 perc alatt elfogy. Meg mindig csinálok kávét, és ehhez vannak karácsonyi aprósütemények amiket én sütök meg a többiek: hókifli, mézeskalács, bejgli stb..

Az hogy kinek mi a kedvence, azt hosszú lenne felsorolni, mert mindenkinek más. Mondjuk a gyerekeknek általában a torta a húsleves és a hal nagyon szokott ízleni. Felnőtteknél inkább a kaviár, töltött káposzta, fogas a nyerő.

2017. dec. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
szenteste halászlé, rántott hal, karácsonykor pedig tyúkhúsleves, rántott hús, kacsacomb.
2017. dec. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szenteste halászlé, mákos guba, karácsony 1-2. napján töltött káposzta és beigli. Különlegesebbeket a két ünnep közt és szilveszterre szoktam főzni, mert akkor itthon vagyunk egész héten és van idő pepecselni (meg nem akkora géz, ha valami mégse sikerül.)
2017. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

24-én vacsora: bundázott hal majonézes krumplisalátával, aztán tea és előre elkészített aprósütemények, nekem a hókifli a kedvemcem.

25-én: húsleves(tyúk és marha vegyesen) aztán rántott hús vagy kacsacomb sütve lilakáposztával krumplival és vmi süti(amit általában rokonságtól kapunk)

26-án: töltött káposzta, beigli

2017. dec. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!