Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Hogyan ünneplitek a karácsonyt?

Hogyan ünneplitek a karácsonyt?

Figyelt kérdés

2017. dec. 4. 08:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy dolgozom, vagy itthon, egyedül. A párom 3 éve meghalt, az unokáim az ország másik végében élnek.
2017. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hangulatcsinálónak már novembertől készülődünk, kedvenc időszak az évben :) Pedig már 30 múltam és 2 gyerkőcöm van, mégis azon kevesek közé tartozom, akikre nincs hatással a tömeg véleménye, ezáltal nekem megmaradt a Karácsony varázsa.


Listát írok teendőkkel, ajándékötletekkel. A dekorálást napokig csináljuk esténként vagy hétvégén, zenelistát csinálunk a nagyobb gyerekemmel, ezeket ő is szívből szereti. Mézest sütünk dec. közepe felé, és eltervezzük a többi finomságot.


23-án este fadíszítés.

24-én délelőtt Karácsonyi filmek háttérzajában halászlét főzök ebédre, ebéd után készülődés (mindig nagyon megadjuk a módját) és 4 körül megyünk szüleimhez. Ott összegyűlik négy generáció :)

5 óra körül csenget az Angyalka, mindenki bevonul és csillagszórókat gyújtva énekelünk 1-2 tipikus szentesti dalt, majd ajándékosztás a fa alól, ez eltart egy teljes óráig.


Utána vacsi, majd beszélgetés, sütik, társas és nagy röhögések késő estig (a rekord amikor egyik évben eljöttünk, éjjel fél 2 :) ).


25-én anyósék ebéd, tágabb rokonsághoz vacsi.

26-án keresztszüleim.


Nálunk olyan a Karácsony, mint az amerikai vígjátékokban, csak idegbaj nélkül ;) Én ezt adom tovább a gyerekeimnek is.

2017. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kellemes karácsonyt mindannyiótoknak.Én, megmondom őszintén, sehogy nem ünneplem, nálam nincs karácsony ( se szilveszter).
2017. dec. 4. 10:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Én imádom az adventet, feldiszitem a lakást, finom sütiket készitek, kakaót iszunk, néha forralt bort, van adventi naptáram felnőtt fejjel is, mert szeretem. :) Konkrétan karácsonykor viszont napközben dolgozni fogok, egy állatmenhelyen vagyok önkéntes, és a kutyáknak aznap is kell enniük és sétálniuk... szóval aznap nincs nagy főzés, mindent megcsinálok előző nap, aztán 24-én kb 5ükor érek haza, gyorsan teritünk, megmelegitem a kaját, eszünk, aztán kibontjuk az ajándékokat, majd beszélgetünk, zenét hallgatunk, általában olyan 11 körül szoktunk elkezdeni picit tévézni.
2017. dec. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hát én itt fogok lógni a gyakorin.én is utálom a karácsonyt.

aznap nem veszem be a gyógyszereimet, már délután elkezdem a piálást.(pálinka,vörösbor)

2017. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most épp fosunk-hányunk.


Ha hétvégére jól leszünk, átugrunk Spreitenbachba ötletelni.


24-ei héten a párom már nem dolgozik, így bemegyünk a városba további ötletekért :), és megvesszük, ami érdekes.


Karácsonyfát 24-én állítunk - arra még vennem kell gömböket,

21-22-én sütök pár tartós aprósötit, 24-ére kitaláljuk az ebédet, vagy uzsonnát ;)


25-én éjszaka utazunk haza, 26-28 pároméknál leszünk, 29-én az én családomhoz megyünk, aztán éjszakai vonattal jövónk vissza.

2017. dec. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!