Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » December 26. -án nyitva van a...

December 26. -án nyitva van a dm/rossmann? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Már mindenhol kerestem ünnepi nyitvatartást de sehol sem találtam információt.

2017. dec. 25. 20:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokak számára természetes lehet, hogy munkaszüneti napokon csak adott kereskedelmi egység típusok lehetnek nyitva, illetve, típustól függetlenül olyan egységek, amelyek hasznos alapterülete a 200 m²-t nem haladja meg, és legalább 20% tulajdoni hányaddal rendelkező, vagy családtagja végzi a munkát.


A dm és Rossmann nem olyan, ami nyitva lehet.

De, rájuk is vonatkozik a kereskedelmi törvény előírása, hogy a szokásostól eltérő nyitvatartási rendről tájékoztatni kell a vásárlókat. A tájékoztatás formája, helye nincs szabályozva. Lehet, hogy az üzleteiknél kiírták, de ha honlapjuk van, és ott nem, az megtévesztő. Ugyanis, ma nem az ott szereplő keddi nyitvatartás szerint vannak nyitva.

Például, az ALDI, LIDL, PENNY, SPAR, TESCO meg is tették; a TESCO olyan listát közöl a honlapján, ahol minden üzletükhöz egyenként, december 23-mal kezdődően és január 2-val záródóan, minden egyes napra külön megírták a nyitva-, illetve zárva tartást.

Ami üzletközpontokat megnéztem, ott is vannak tájékoztatók a szokásostól eltérő nyitva-, illetve zárva tartásról


Ha valamilyen alapvető higiéniás, háztartási cikkre van szükséged, akkor a SPAR Expresszek az év minden napján 24 órán át nyitva vannak. OMV kutaknál vannak, kihasználva azt a lehetőséget, hogy üzemanyag töltőállomásokon nyitva lehetnek boltok.

Ha szükséges, és van számodra elérhető, itt a listájuk: [link]


Nem tudom, hogy hol vagy, de 2 budapesti, 1 gyömrői, és 1 kaposvári CBA is nyitva van most. Itt lehet megnézni: [link] ← megye, illetve város megadása nélkül, a „Most nyitva van” feliratú piros csík négyzetébe kell kattintani, az összes látványához. Rájuk kattintva láthatók az adataik.

2017. dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs
2017. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
24%
Nincs. De ha betöröd a kirakatot/ajtót, akkor már nyitva lesz.
2017. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!