Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti hogyan szoktátok feldíszíte...

Ti hogyan szoktátok feldíszíteni a karácsonyfát?

Figyelt kérdés

Maga a módszer érdekel. Az, hogy ha valamiért nem tudnád te magad díszíteni, akkor hogyan mondanád el valaki másnak, hogy hogyan csinálja. Mondjuk már áll a fa stabilan benne a talpban a helyén. Ettől kezdve mik a lépések?

Először az égőket? Mennyit? Hogyan? Csigavonalban vezetve körbe-körbe? Vagy függőleges vonalakban fentről lefelé? Vagy cikkcakkban? A fa belsejébe is jusson, vagy éppenhogy csak az ágvégeken, mert úgy szebb? Vagy tökmindegy, csak egyenletesen legyenek eloszlatva az égők végül?

Vagy előbb a szaloncukrot? Mennyit? Hova? Az ágvégekre? Egyesével vagy kettesével?

Aztán milyen típusú díszek következnek?

Mi a rendszer, mik a szempontok - akár a díszítés menetében, akár a végeredményben?

Szóval: nektek mi a módszeretek? Van egyáltalán? Mi az, ami szerintetek mindegy, és mi az, amire viszont fontos figyelni?



2017. dec. 28. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi először a ledsort tesszük rá csigavonalban, körbe-körbe, belülre nem. Ezt követően a szaloncukrokat aggatom rá. Egyesével fűzöm cérnára, igazából kötözném, hogy legalább 10 legyen rajta, de nincs aki segítene benne. Majd felteszem a gömböket, azt követően a többi díszt. Ezeket kívülre, belülre, mindenhová, ahová fér. Úgy szeretem ha sok dísz van a fán. Idén kb. 200-250 darabot aggatam rá. Legvégül pedig a csúcsdíszt tesszük rá.
2017. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Először a csúcsdíszt. Utána az égősort. (Idén nem tettünk rá) Aztán következnek a nagyobb díszek, ügyelve arra, hogy egyenletesen oszoljanak el, mindenhova jusson belőlük. Majd a kisebb díszek, szaloncukrok, csoki függők. Értelemszerűen olyan helyre kell akasztani, ahol az ág elbírja. A nagyobb, nehéz díszeket nem bírják el a gyenge ágak, azokat inkább máshol használjuk pl. ajtódísz.
2017. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Mi a fenyofat diszitjuk, karacsonyfat soha.
2017. dec. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
jóvanna :)
2017. dec. 29. 19:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Én először a csúcsdíszt teszem rá mert mi nagy fát szeretjük és azt még akkor ráteszem amikor a fa még fektetve van de már be van faragva a tartóba meg minden, de így a legegyszerűbb én szerintem. Amikor már áll, meg minden akkor először mindig az égősorral kezdem. Fehér led sort meg egy régi típusú hagyományos színeset szoktam feltenni. A Led sort csiga vonalban teszem rá lehetőleg belülre ahogyan az sikerül éppen. Aztán a színeseket is csiga vonalban de úgy hogy az ágak végénél legyenek az izzók lehetőleg. Aztán jönnek a szaloncukrok amiket mindig úgy teszek fel hogy jó hosszú sorba összekötöm őket kb 5 cm távolsággal egymástól különböző színűeket és azt is csiga vonalba fel a fára. De van amikor csak simán kettesével rá akasztom és kész, mikor mi jut eszembe. Aztán jönnek a gömbdíszek, meg az egyéb függő díszek. Azokat mindig kívülre, belülre, ágak közepre is szeretek tenni, én szeretem vegyesen feltenni legyen minél színesebb fa.
2018. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!