Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Kettő 10 év körüli autista...

Kettő 10 év körüli autista kisgyereknek mit készíthetnék karácsonyra?

Figyelt kérdés

Egyikük fiú, másikuk pedig lány.

Nem annyira vagyok tisztában az autizmussal, a gyerekeket se ismerem, valószínűleg karácsonykor fogok először találkozni velük.

Mindenképp készítenék valamit, de fogalmam sincs minek lenne értelme.


2018. szept. 27. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Semmit. Ekkora gyerekek amúgy sem értékelik a kézzel készített kacatokat. Kérdezd meg a szülőktől, mit szeretnek
2018. szept. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

Még nem találkoztam olyan autista kisfiúval, aki ne rajongott volna a vonatokért... Az okát nem tudom, de tényleg...

A fiúnál vonatos cuccokkal nem lőhetsz mellé!

2018. szept. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a szülőket mit szeretnek. Az én unokahúgom autista, ő a puha, szőrös dolgokért van oda, kedvence egy ilyen párnahuzat.


De ez függ attól hogy milyen fokú az autizmusuk, mert vannak akik olyanok mint az átlag gyerekek, míg mások semmit nem érzékelnek.

2018. szept. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hat az autizmus mértékétől is függ, hogy mit tudnak értékelni. De alapvetően gyerekfüggő.

En vmi párnát készítenék vagy ha tudnek takarót. Illetve bábot vagy plüssállatot. Ha olyan, aki a környeztét megtudja figyelni, akkor vmi tanulóst csinálnek nekik!

2018. szept. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlen a szülöket kérdezd meg, mert nem egységes az érdeklödésük, söt ami ma tetszik nekik, az egy hónap múlva nem biztos, hogy érdekes.
2018. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb autistának általában van valamilyen kedvenc témája amivel kapcsolatban minden érdekli, a szülőket kérdezgesd ki kicsit. Járművek, űr-űrutazás, dínók általában sikeresek.


Mindenképpen készíteni akarsz? Esetleg sensory bottlet ajánlanám. De olcsón lehet kapni kinetic sandet is, nagyon jól ellehet vele lenni.

2018. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Lego mindig jó
2018. szept. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%

Ha tudsz kötni vagy varrni, előny. Sapka/Sál

Esetleg ha szereti a meséket egy filcfigurát vagy bábot. Életkori sajátosságait vedd figyelembe.

Kérdezd a szüleit vagy aki ismeri őket.

Ha még játszanak-filcből fiú-lány baba vagy játék (malom játék kövekből stb)


pinteresten nézz szét

2018. szept. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
87%
A szülőktől mindenképp kérdezd meg hogy mit Nem szabad adnod,mitől fél a gyerek.Hidd el,itt ez a legfontosabb. Asperger-es(enyhe) autista vagyok,és engem gyerekkoromban a világból ki lehetett kergetni a filcből készült dolgokkal pl:filcesebb sapka,báb vagy akármi.Szinte elsírtam magam a tapintásától és általában rohamot kaptam.Persze függ ez az autizmus fokától is,de helyedben én mindenképp megkérdezném a szülőket mert egy autista gyereknél gyakran 1-2 dolog van amiért rajong, és szintén néhány amitől fél/nem bírja elviselni. 17/l
2018. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért érdekes, hogy azok, akik azt javasolták csak, hogy kérdezd a szülőket, azok 100%-ot kapnak, akik pedig emellett még ötletet is próbáltak adni, azokat lepontozták. A kérdés az volt, hogy mit készíthetne a kérdező!, nem az, hogy mit tanácsoltok mit tegyen...

Egyértelmű, hogy meg kell kérdeznie a szülőt,de ha a szülő mond 10 dolgot, hogy ezt nem szereti a gyerek (allergiás, rémiszti unja stb) , akkor az itt kapott 30 ötletből kiesik mondjuk 20, még mindig marad megvalósítható ötlet.


#8-as voltam

2018. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!