Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Mit gondoltok arról, hogy sok...

Mit gondoltok arról, hogy sok üzletet már október közepén feltöltenek karácsonyi édességekkel, díszekkel?

Figyelt kérdés

Engem mélységesen felháborít, hogy az utóbbi években ennyire harácsolnak a kereskedők.. Azt veszem észre, elüzletiesedett a karácsony... :/ Hívő, református ember vagyok, viszonylag gyakran járok templomba, és magát az ünnepet nagyon szeretem, ugyanakkor érthetetlen számomra az, hogy a sok multit, bevásárlóközpontot már október közepén ellepik a karácsonyi holmik.. A tolongó, olykor egymást fellökő emberekről nem is beszélve..


'97-ben születtem, és annak idején, amikor is óvodás, illetve általános iskolás voltam, azt tapasztaltam, hogy a legtöbb üzletbe november közepén érkeztek meg a karácsonyi holmik - ez volt a normális...



2018. okt. 22. 15:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek veled, ez engem is nagyon zavar, és a legtöbb embernek, akivel eddig beszélgettem erről a témáról, hasonló volt a véleménye. Szerintem mindenszentek előtt nem igazán kéne elkezdeni a karácsonyi holmik árusítását. Viszont ha november elején kezdenék el, az már szerintem elfogadható lenne, főleg a dekorációs kiegészítők esetében. Sokan szeretnek sajátkezűleg adventi koszorút készíteni, és ahhoz azért idő kell.


De ami azt illeti engem a karácsonyi termékek árusításánál sokkal jobban zavar, hogy a boltok már októberben elkezdik feltenni a karácsonyi dekorációt, égősorokat, felállítani a karácsonyfákat. Aztán egész novemberben és decemberben játszák ugyanazokat a karácsonyi slágereket, és mire eljön a szenteste, már csömöröd van az egésztől, és minden karácsonyi hangulatod elszáll. Tudom, hogy a dekorálás időigényes és pénzbe kerül, és ezért ha már felteszik, szeretnék sokáig fennhagyni, de akkor inkább tegyék fel advent első hetében, és hagyják ott egész télen.

2018. okt. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ!
2018. okt. 30. 21:57
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond nincs azzal, hogy októberben elkezdődik a karácsonyi készülődés. Ez igazából azoknak jó, akik nem az utolsó pillanatra hagyják az ünnepi készülődést, hanem már hónapokkal előtte elkezdik beszerezni a kellékeket. A boltok karácsonyi termékekkel teli polcsorai közt sétálva könnyen ötleteket gyűjthetünk házunk/lakásunk feldíszítéséhez, miközben októberben, ill. novemberben még nem kell óriási tumultusra számítani. Persze az igaz, hogy mindezért fizetni kell (olykor meglehetősen sokat).
2019. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. szept. 1. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!