Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Elkezdtétek már beszerezni a...

Elkezdtétek már beszerezni a karácsonyi ajándékokat? Kinek mit vesztek?

Figyelt kérdés
Én szeretek mindent nagyon időben beszerezni és most kezdtem el gondolkodni, hogy kinek mit veszek karácsonyra.
2018. okt. 28. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Mi már régen megbeszéltük, hogy nincs ajándékozás. Inkább egy karácsonyi ebédre jön össze a család mindig ott aki éppen soros. De , hogy ne üres kézzel menjen az ember ilyenkor a férfiaknak 1 üveg ital, a nőknek 1 doboz bon bon. (ha van kisgyerek a családban akkor nekik természetesen van ajándék)
2018. okt. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Nincs ajándékozás nálunk. Egyrészt feleslegesnek tartjuk, másrészt anyagilag sem engedhetjük meg. A kisebb gyerekek(12 éves korig) kézzel készített ajándékokat kapnak.
2018. okt. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Mi sem ajándékozunk. Én ugyan mindig kapok anyóstól egy csomó cuccot (hihetetlen érzékkel képes azt venni, ami pont kell, nem tudom, hogyan csinálja), de nekem nincsenek ötleteim és ez irritál. Régen látványos félrenyúlásaink voltak anyámmal, sokkal jobb, ha ez kimarad.


Dekoratív mézest sütök, cukormentes marcipánt készítek (cukorbetegnek) meg ilyenek, néha tudjuk, hogy anyósnak nincs meg egy könyvsorozat egyik darabja, olyankor akcióba lépünk, de ennyi. Úgyhogy valamit azért viszek a családi karácsonyra, de ez jobbára ételnemű.

A párommal sosem adunk egymásnak semmit, ez legalább szép szimmetrikus. Mindketten csapnivalók vagyunk ebben.


Az egész család értékelni szokta az apróságokat. Tavaly a párom tesója minőségi macskaételt adott, előtte egy kávélikőrt, mi pedig teljesen örültünk nekik, főleg, hogy csórók vagyunk s ezek jó dolgok :)

Nagynéném pénzt ad, sokat, ő ilyen. Az is csodálatos ajándék számunkra.


Ideálisabb lenne, ha lenne ötlet, de ha nincs, ne tipródjunk már, majd rontsuk el látványosan, mire jó az?

2018. okt. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, elkezdtem. Nálunk csak a legszűkebb családban van ajándékozás, így csak pár embernek veszek, akik valóban közel állnak hozzám. Decemberre már minden ajándékot be szoktam szerezni. Most is már megvettem kettőt, és egy másikat már kitaláltam. Egy valakin kell még gondolkodnom. Nem nagy dolgok egyébként, nem az ajándékról szól, de azért jól esik meglepni valamivel a másikat :)
2018. okt. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Nos, nálunk van ajándékozás, a felnőtteknek is. Bár megvan mindenünk, meglepetést mindnekinek ki tudunk találni.


Az egyik testvérem imádja a különleges chutney-kat, így azokat készítettem neki, év közben, saját terményből. Ilyenekt kapni nem lehet, és ő nagyon szereti.


A másik testvérem és a férje kap jegyet két különleges előadásra, amire régóta vágynak, de évad végéig nincs rájuk jegy: sikerült szereznem nekik.


A szüleink közül az egyik, bár megtehetné, nem veszi meg azokat a használati tárgyakat, amik egyszerűsítik az életét (jobb porszívó, jobb kések, komolyabb robotgép, stb.) így ő ilyet kap. A másik pedig egy pihenést.


A férjem ajándékát már megrendeltem, egy komolyabb játékkonzolra vágyik, megkapja, mert magának sosem venné meg, holott megtehetné.


Összesen ennyi embernek ajándékozunk, mert velük vagyunk olyan közeli viszonyban, hogy valóban örömet tudjunk szerezni egymásnak.


Nagy örömmel várjuk az ajándékozást :)

2018. okt. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
augusztusban rámjött az ötperc, és karácsonyi zoknikat varrtam a rokongyerekeknek... nincs olyan h túl korán, ha karácsonyról van szó XD
2018. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen. Egyedül nevelem a gyerekemet. Minden évben saját magam készítek neki adventi naptárat. Nem csokinaptárat veszek, hanem apróságokat csomagolok be, amiknek tudom, hogy örül, pl. radír, hajcsat, olyan pici csoki, amit szeret. Így személyesebb. Vettem neki karácsonyra egy könyvet, egy hajcsat-készletet, egy csillámtetováló készletet. Még tervezek egy-két apróságot. Idén igazi nagy ajándék nem lesz, a több apróságnak jobban örül. Az unokaöcsémnek vettem egy bébijátékot. Igazából a gyerekeknek könnyű ajándékozni, ők mindennek örülnek. Két éve például saját magam készítettem társasjátékot a lányomnak, annak örült a legjobban. A felnőttekkel vagyok bajban. A testvéremnek, a szüleimnek és a barátnőmnek kell még vennem valamit.
2018. okt. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Igen, már megvettem magamnak az ajándékomat. Hónapok óta vágyok rá. Hogy mi az? Nem árulom el, mert én is elolvasnám a hozzászólásomat. Akkor nem lenne karácsonykor meglepetés. :D:D:D
2018. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Az anyósom egy fényképes falinaptárt fog kapni, imádja az ilyesmiket. Pont ma rendeltem meg, nehogy karácsony előtt ne készüljön el időben. A többiek ajándékain még gondolkozok, de már vannak ötletek.
2018. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!