Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti mennyi és milyen alkoholt...

Ti mennyi és milyen alkoholt fogyasztotok az ünnepek alatt?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a Karácsonytól Újévig tartó időszakra.

2018. dec. 9. 13:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Gondolom, majd hamarosan megisszuk a tavaly karácsonyra kapott üveg vörösbort... Kettőnknek egy kicsit sok, de forralt bor formájában azért majd elfogy valahogy. Ezért sem bontottuk ki eddig, mert csak ilyenkor iszunk forralt bort.


Karácsonykor a családi vacsoránál néha van valami házi meggylikőr, de az annyira cukros, hogy nálam nem játszik. Így ama ünnepen nem hinném, hogy lenne alkohol.


Szilveszterkor pedig bólé szokott lenni. Itthon vodka és Stroh80 rum van, így azokból. Gondolom, elfogy max. egy deci vodka és pár korty rum, ketten leszünk rá.


Aztán nyárig valószínűleg nem lesz semmi. Én tegnap ittam utoljára (bailey's-t kóstoltam a Tescóban), előtte talán pár hónapja ittam sört? Nálunk ez így megy :)

Az ünnepek alatt eszünk (ahogy máskor, a gyomrunk és az energiaigényünk nem lesz nagyobb), nem annyira iszunk, de mivel van 1-2 ünnepi időszakhoz kapcsolódó ital, azok bejönnek.


Nagyon fontos számomra az alkohol, sosem lennék absztinens, ha nem az ételem múlna rajta, de nem kell belőle sok.

2018. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Karácsonykor semennyit, Szilveszterkor/Újévkor egy pohár pezsgőt.
2018. dec. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Abszolút semennyit
2018. dec. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
nem fogok alkoholt inni
2018. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

1-2 pohár pezsgő karcsonykor.

Szilveszter meg attól függ. Ha megyünk valahova akkor iszunk, ha nem akkor csak pezsgővel koccintunk.

2018. dec. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Most nem tudom, hogy véletlenszerű-e, hogy leginkább azok írtak választ, akik nem, vagy csak keveset isznak, vagy nagyjából tényleg ilyen arányban lehet a piálók-nem piálók aránya. Mindenesetre eléggé megleptek az eddigi válaszok.
2018. dec. 10. 09:04
 17/18 anonim ***** válasza:
Karácsonykor tojáslikőrt a tesómékkal (velük leszünk). Szilveszterkor kettesben leszünk a férjemmel, ő anti, szóval akkor alkoholmentes pezsgőt iszunk, előtte pedig üdítőket. A két ünnep között én minden nap elkortyolgatok egy tokaji szamorodnit (mármint egy pohárkával minden nap), ezt mindig ajándékba szoktam kapni karácsonykor:)
2018. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Házi pálinka, whiskey, pezsgő. Illetve forraltborozni szoktunk még.
2018. dec. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!