Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Csak én vagyok így ezzel?

Csak én vagyok így ezzel?

Figyelt kérdés

Utálom a karácsonyt... Ahogy közeledik egyre kedvtelenebb vagyok az egésszel kapcsolatban... Az újévet se szeretem... Számomra nincs semmi értéke már ennek a 2 ünnepnek. Csak egyedül vagyok ezzel? Vagy van más is így? Valamint lehet egyáltalán, hogy valaha is szeressem újra ezt az ünnepeket? Jövőre születik a fiam... Nem akarom elrontani neki se ezeket... De hazudni se akarok. Szóval van lehetőség hogy megszeressem?


Válaszokat előre is köszönöm!



2018. dec. 12. 19:45
 1/7 anonim válasza:
100%
Sok közös program, díszítsétek fel a házat fényekkel, meg mindenféle aprósággal, szerintem nagyon hangulatos tud lenni. Süssetek mézeskalácsot, rakjatok be aranyos karácsonyi zenéket, gyújtsatok gyertyákat, csináljatok közösen adventi koszorút. Szerintem szuper ünnep a karácsony, eszméletlen aranyos és szeretetteljes hangulata van, de ezt Nektek kell megteremteni. A lehetőség adott, éljetek vele, az évnek csak egyszer van ilyen meghitt időszaka. :) Nem a drága ajándékokról kell szóljon az egész, hanem az apróságokról, meglepetésekről, a fényekről, a finom illatokról, a kedveskedésekről. Szilveszterkor meg bulizz egy jót, és engedd el a 2018-as évet minden csodálatos könnyfakasztó pillanatával és a mélyrepülésekkel együtt. Kellemes ünnepeket kívánok!
2018. dec. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A Szilveszter az tök jó; csak elvonulsz a szobádba és gépezel, vagy pl Sas-kabarét azt családdal együtt is lehet nézni, ha ők vevők rá. Eszed a szaloncukrot, a sütit. És azok a sok hülyeségen, amit az adott év tartogatott, már túl vagy. Szóval a Szilveszter az pl számomra mindig nagyon felemelő:) Nincs is tömeg, ha akarod és meg tudod oldani, egyedül vagy elvonulva a szobádban; és olyan dolgokkal foglalkozol, ami téged érdekel, pl olyan zenéket hallgatsz, olyan témakörben olvasgatsz, vicces videókat nézel, vagy természetfilmet, vagy akármit , amit kedved tartja:)
2018. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*Ja és amúgy mégegy; hogy a gyereket nem kéne majd talán becsapni kari alkalmából, meg Miku, meg nyuszi, meg ilyenek, csak hogy pl szokták mondani, hogy a nyuszi hozza, de amúgy nem , mert mi rakjuk oda; meg hogy Kari alkalmából az emberek meg szokták ajándékozni egymást; mert pl ha kamuzunk a gyereknek, az rosszul fog neki esni, meg rosszul is elsülhet, pl: valaki mondta ezt a példát; pl a gyerek már nagyobb lesz, és kamuzik valami orbitálisat; és akkor a szülő meg ott sopánkodik, hogy "Ezt tanultad tőlem?" És akkor a gyerek meg rávághatja, hogy "Igen, ezt. Dehát te kezdted a Mikulással, meg a Jézuskával." Amúgy Jézus ő létezik, de nem ő hozza az ajándékokat, Mikulás is egy létező személy volt, nem gondolnám, hogy még él, mert régen élt, már nagyon régi ez a sztori, meg a Nyuszi is létezik, de úgy konkrétan nincsen "A Húsvéti Nyúl" , tehát nincs egy konkrét nyúl, aki tojásokat fest, meg előtte még meg is tojja őket, meg ajándékcsomagokat rejteget el a gyerekeknek az udvaron, vagy benn a házban:):)
2018. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*Ja és amúgy meg a nyul a termékenységet szimbolizálja:) És úgy kapcsolódik oda a csokinyúl:):)::) Régen ezt állítólag tavaszünnepnek nevezték, van, ahol még most is úgy hívják:) És a Jézusos sztori állítólag utólag került bele, menet közben , amúgy Jézus tényleg hatalmas tudású valaki; szóval én még azt is elhiszem, hogy fel tudott támadni, ő nagyon pró, ez biztos!!
2018. dec. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak addig szerettem a karácsonyt, amíg a szülői házban laktam. (28 éves koromig). Aztán férjhez mentem,utána már nem voltak jók a karácsonyok, nyomokban sem volt meg az a meghittség, ami a szülői házban volt. (Pedig a családom sem volt egy hű de milyen jó család, de azért a szüleim a látszatra mindig adtak, és így volt látványa is, hangulata is.)
2018. dec. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
En is utalom. Az egesz decemberem kb. ugy telik el, hogy egyre szomorubb vagyok minel kozelebb van a karacsony. Olyan mintha a korulottem levok kiszivnak belolem a boldogsagot. Raadasul vannak olyan szemelyek akiknek szinte kivetel nelkul sikerul elcseszni a kedvemet ilyenkor(is).Regen, kiskoromban meg jo volt, mert akkor ugye meg a Jezuska hozta az ajandekot es mar szeptemberben tiszta bolond voltam, hogy mikor lesz mar karacsony. Mentunk mamamekhoz vacsorazni, tarsasoztunk, beszelgettunk, aztan este jott az ajandek a fa ala es nagyon jo volt a hangulat. Ott volt az egesz csalad, de miota meghalt tatam azota kb. semmilyen. Nem jarunk mar el sehova, itthon feldiszitjuk a budos doboz szagu mufenyonket, sutunk par sutemenyt, este meg ajandek osztas aztan mindenki megy be a szobajaba... a szilveszter detto ugyan ez sajnos. Ugyhogy ja... nem csak te nem szereted.
2018. dec. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs semmi baj azzal, ha most nem szereted a karácsonyt. Én most is nagyon szeretem, de szerintem sok felnőtt van vele úgy, mint te. Gyerekkorban még az egész olyan varázslatos és izgalmas. Megkapod azokat a játékokat, amikre mindig is vágytál, eheted a sok finomságot, együtt az egész család, és minden szép. Felnőttkorban viszont már előjönnek a gondok és a problémák: kinek mit vegyek, melyik nap mit főzzek, stb. Ezért aztán mindenki visszasírja a régi karácsonyokat, de persze felnőttként már sosem lesz ugyanolyan.

Viszont szerintem ne aggódj azon, hogy el fogod rontani a fiadnak az ünnepeket, mert biztos hogy nem fogod. A gyerekek még a legapróbb dolgoknak is szívből tudnak örülni, főleg amíg még kicsik. És hogyha majd látod, hogy ő mennyire örül a karácsonynak, és hogy mennyire várja majd minden évben, valószínűleg te is jobban szeretni fogod az egészet, mert ha másnak nem is, az ő örömének egészen biztosan te is örülni fogsz.

2018. dec. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!