Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Rajtam kívül ki nem szokott...

Rajtam kívül ki nem szokott karácsonyfát állítani?

Figyelt kérdés

Nekünk még sosem volt karácsonyfánk, amióta már önálló otthonunk van. Mindenki megütközik ezen. Ünnepeljük a karácsonyt, de fa nélkül.

Ha te sem állítasz fát, miért nem?



2018. dec. 23. 17:32
 1/10 anonim válasza:
31%
Nekünk sem volt soha. Miért? Mert zsidók vagyunk!
2018. dec. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pár éve nincs. Nincs már itthon lakó gyerekünk.
2018. dec. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
87%
Nem állítok, mert nekem 104 darab saját nevelésű élő fenyőfám van, konkrétan félkertnyi fenyőerdő. Azért nem 250, mert a többit a tolvajok, no meg a környékbeli jó polgárok a távollétemben rendre kivágják karácsonyfának. Motoros láncfűrészre, meg nagy fekete terepjáróra persze van pénzük. Áldott, békés ünnepeket a kiirtott fenyőfáimmal, ócska barbárok!
2018. dec. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Transzneműként lehúzva négy évtizedet a társadalom poklában... azt kell sajnos mondjam, képtelen lennék őszintén átérezni ennek a gyűlöletvallásnak és farizeus híveinek álszent ünnepeit.
2018. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk mindig van fa.

De ahány ház annyi szokás..

2018. dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

nem mert a ház előtt a kertünkben áll egy fenyő, azt díszítem mindig.

direkt van ott.

régen gyerekkoromban is csak műfenyőnk volt, természetbarát a családunk.

2018. dec. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Ne aggódj, sokan nem állítanak fát (főleg a környezetvédők).
2018. dec. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

Én nem ütköznék meg, nekem is sokszor nem volt.

Gyerekkoromban elkezdtem lobbizni a kivágott fa ellen, nagy sikerrel. Eleinte gyökeres fenyők voltak, amiket kiültettünk a kertbe, utána már nem is tudom... Aztán elköltöztem és sosem volt fám. Sokszor otthoni karácsonyom se, mert a párom mindig dolgozott ilyenkor. A rokonoknál úgyis volt fa, láthattam.

Most 2. alkalommal lenne parányi műfenyőm, de képtelenek vagyunk megtalálni az amúgy kicsi házban (jó, kicsi, de nem 10 centis, hogy elnyelje a föld), ami azt jelenti, hogy minimum 15 évig nem volt fenyőm. Már bent, mert kint, közvetlenül az ablakom előtt több is van, jó nagyok. Az nekem majdnem elég is, a karácsonyfa lényege számomra a fenyő, ami túl szép fa ahhoz, hogy igazán fontosnak tartsam azt, hogy mindenféle tőle idegen vacakkal teleaggassam. Még ha nosztalgikus is.


Miért kéne fa? Nem is értem. Csak mert valami hagyomány, még nem muszáj követni ész nélkül.

2018. dec. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az igazi fenyőt sajnálom a műfenyő meg nem fér el sehol (tárolásilag).
2018. dec. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Már évek óta nincs karácsonyfám. Egyedül vagyok és a Karácsony a legfájdalmasabb időszak az életemben.
2018. dec. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!