Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » 1 hónap múlva jön a Mikulás,...

1 hónap múlva jön a Mikulás, nagyon várjátok Mikulástól, hogy kapjatok Mikulás csomagot?

Figyelt kérdés
Ma november 6-ka van. 1 hónap múlva jön a Mikulás! Várjátok a Mikulás hozzon nektek Mikulás csomagot? Mert jó gyerekek voltatok az idén. :-)

2021. nov. 6. 17:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hozhatna 😀
2021. nov. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%
Engem inkább egy izmos mikifiú látogathatna meg😛
2021. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Idén én adok neki csomagot.Egy nagy kupac ....t.
2021. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Én egy nagy virgácsot akarok.
2021. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem már 2 hónaposan is hozott. Azóta sok víz lefolyt már a Dunán, de a mai napig jár.
2021. nov. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Öregebb vagyok, mint az országút. Szerettem a mikulast, és a csomagját.

A boltokban akkoriban olyan csomagot lehetett kapni, amelyik nagyon-nagyon vörös celofán zacskóban volt. Pár szem szaloncukor volt benne. Meztelen, kemény, nagyon mesterséges ízű. Ma képtelenség lenne eladni.

Talán egy narancsis volt benne. Decemberben lehetett csak narancshoz jutni, de nehezen.

Volt benne csoki mikulás. Kemény és vékony. Néhány mogyorót is tettek bele. Másra nem emlékszem.

Olyan vörö fóliával fiatal felnőtként találkoztam legközelebb a nyomdában, ahol dolgoztam.

Nekem nincs gyermekem, így nincs kinek ajándékot venni.

2021. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen hozzon, de ne a kocsimra!😁
2021. nov. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, várom, mert az már azt jelentené, hogy mindjárt itt a szabadság, a szünet, az ünnepek és végre pihenhetek, kikapcsolódhatok, azzal és azokkal foglalkozhatok, akik vagy amik érdekelnek... Még csak a hét elején volt a mindenszentek, meg a halottak napja, de már ezen a három napon rendesen lefáradtam...
2021. nov. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
70%

Szia!

Már várom mert az azt jelenti, hogy nemsokára szünet

2021. nov. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
15%

- Ügyelni kellene a keltezés helyesírására. Így lett volna helyes: "Ma november 6-a van.", vagy "Ma november 6. van."

- A mondanivalódat tagold, használj kötőszavakat és vesszőt (,)! A "Mikulás csomag" pedig egybeírandó és köznév, ezért kisbetűvel kezdődik. A harmadik mondatod tehát így nézne ki helyesen: "Várjátok, hogy a Mikulás hozzon nektek mikuláscsomagot?"

- Az utolsó mondatnak semmi értelme ebben a szövegkörnyezetben, hiszen te nem tudhatod, hogy az olvasó/válaszoló jó gyerek volt-e idén. Mellesleg kötőszóval nem kezdünk mondatot.


A Mikulás várása helyett inkább tanulj egy kis nyelvtant!

2021. nov. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!