Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Nyugaton miért mosták össze...

Nyugaton miért mosták össze Szent Miklóst a Télapóval?

Figyelt kérdés

2022. szept. 17. 16:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
80%

10

Meg a franciáknál, meg a németeknél, meg az angoloknál, meg úgy általában mindenhol. Igen, dec 6 mindenhol Szent Miklós napja, de mindenhol máshol csak két héttel később kézbesit. Lehet, hogy gyenge a postája.

Szerintem ne keress logikát ebben. A karácsony egyébként is eredetileg (évezredekkel korábban) egy pogány ünnep volt, a téli napfordulóhoz kötődött. Aztán először a zsidó vallás hanukája, később a keresztény vallás keverte bele a saját dátumait, hogy a pogányoknak ne legyen túl nagy váltás. Azt meg már jópárszor kiszámolták, hogy Jézus nem születhetett dec 24-én, mert a nagy fényes csillag akkor és ott nem lehetett, hanem kb 3 héttel később. Ha már ünnepek: a húsvéti locsolkodás sem azért történik, mert Jézus akkor halt meg majd feltámadt, hanem azért, mert egy pogány ünnepből ennyi maradt meg.

Szóval ezeknek az alapján szerintem tökmindegy, hogy ki és mikor hoz ajándékot, a karácsony a szeretetről kellene szóljon, nem arról, hogy a mindenkinek ajándékok vásárlásával tedd tönkre a következő évi pénzügyi helyzetedet.

2022. szept. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg téves dolgot írtok. Egyenkénti javítás helyett:

[link]

2022. szept. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!