Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Mely európai országokban...

Mely európai országokban ünneplik még dec.6-án a mikulást?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 11:37
1 2 3
 1/29 bánomisén ***** válasza:
Magyarországon, mert akkor van a Miklósok névnapja. Máshol nincs névnap, hanem a Mikulás hozza a karácsonyi ajándékot.
2011. dec. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés, a Mikulás NEM a karácsonyi ajándékokat hozza.


A legtöbb európai (keresztény) országban a Mikulás dec. 6-án van, mert ez Szent Miklós püspök ünnepe, aki rendszeresen megajándékozta a rászorulókat.


Mellékesen sok másik országban is van névnap, csak nem szokás ünnepelni annyira, mint MO-on.

2011. dec. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Nincs máshol névnap? Istenkém... Nyugaton nincs, de máshol van.
2011. dec. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 bánomisén ***** válasza:

Magyarországon nem a Mikulás hozza a karácsonyi ajándékot, de máshol bizony igen :-) Nem Magyarországból áll a világ.


Van máshol is névnap? Hol még? Sorold, légyszíves, kedves előző :-)

2011. dec. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Én Németországban élek, itt a karácsonyi ajándékot a Christkind (azaz a Jézuska) hozza. Névnapot meg itt is tartanak, de csak családban és csak annyi a jelentösege, hogy a védöszent ünnepe.
2011. dec. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 bánomisén ***** válasza:

OK, akkor szedjük össze:


Én Angliában élek, névnap nincs, a karácsonyi ajándékot a Mikulás (Father Christmas) hozza 24.-ről 25.-re virradó éjjel. Amerikában szintén ez a menetrend (szintén névnap nélkül), csak ott Santa vagy Santa Claus a Mikulás neve.

2011. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Lengyelországban ugyanúgy jelentősége van, mint itt.

Nézd meg ezt a részletes listát, minden névhez tartozik névnap, akár több is, mint Mo-on:

[link]


Persze nem ártana ismerned a hónapok neveinek jelentését, de bánom is én, ha nem :)

2011. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 bánomisén ***** válasza:
53%

12:03

Kösz, de annyira nem érdekelnek a névnapok, én már Magyarországon sem tartottam az enyémet :-D


Pimaszkodással meg nálam nem sokra mész, legfeljebb a levesbe :-) Inkább írd le, hogy te melyik országban laksz és ott mi szokás, abból több minden kiderül :-)

2011. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
Nálunk Szlovákiában ugyanugy unnepeljuk a Miklóst (Mikuláš) szlovákok és magyarok és ugyanugy hozza az édességeket a gyerekeknek.
2011. dec. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
33%

Ha még nem esett volna le neked, lengyel vagyok, így az infó elsőkézből származik.


Az a gáz, hogy a magyarokra jellemző a "mi szartuk a spanyolviaszt" hozzáállás. Te is ezt képviselted az ex cathedra kijelentéseddel, ami szerint más országokban nincs névnap. Ilyenkor illene beismerned a tájékozatlanságodat.

2011. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!