Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Mikulásra mióta kell ajándékot...

Mikulásra mióta kell ajándékot adni?

Figyelt kérdés

Le vagyok maradva, hogy én még mindig az édességek-gyümölcs-mogyoró csomagnál járok? Persze ezt is lehet variálni, hogy kis aszalt gyümölcs stb. de mióta kell rendes ajándékot adni? Ez már egy mini-karácsony lesz újabban, vagy mi?


Leginkább itt látom a kérdéseket, hogy mit vegyek ajándékba ennek és annak mikulásra... Hát csomagot. Nem?


2012. nov. 29. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nekem is új. Szerintem Mikulásra apróságot szokás csak.

Ha jól tudom, eredetileg a Mikulás volt az ajándékozó ünnep, a karácsony meg Jézus születésének ünnepe. Az ajándékozás valahogy átcsúszott karácsonra, de szerintem nem duplázódott meg. :)

2012. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem. A Mikulás a gyerekekről szól, ők kapnak csomagot virgáccsal, nem felnőttek ajándékozzák meg egymást. Ez biztos valami új "trendi".
2012. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez az iskolákban van,mert karácsonykor nincsenek bent és így ahelyett van ajándékozás.
2012. nov. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is fura, hogy mostanság már Mikulásra is vesznek ajándékot, persze az más, hoy egy kis gyereknek veszel valami apróságot, pl kirakó, de, hogy felnőtteknél is már....

Bár 22 éves vagyok, de mi megszoktuk lepni egymást párommal mikulás csomaggal, de csak csokival és azsalt gyümikkel.

2012. nov. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak csokit veszek. Gyereknek is maximum mikulásos kifestőt vennék pluszba meg adventi naptárt. Eleget lehet költeni karácsonyra is. :)
2012. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanezen gondolkoztam én is. Olvastam ilyet, hogy parfümöt meg csokit szépen becsomagolva...Jézusom, karácsonyra meg magánhelikopter lesz egy limuzinnal vagy mi? :D

Szerintem nagyon röhejes ez az egész. Nem is értem hogy merül fel egyáltalán, hogy nem édesség.

2012. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!