Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Milyen színű szeme van a...

Milyen színű szeme van a Mikulásnak?

Figyelt kérdés

2017. aug. 27. 12:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
74%
Szerintem homerseklettol fugg,de inkabb kekbek tudnam elkepzelni
2017. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is kék.
2017. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Piros
2017. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
78%
Koztudott hogy a mikulasnak nincs szeme,csak ugy abrazoljak hogy a gyerekek ne feljenek tole
2017. aug. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
72%
rózsaszín
2017. aug. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Én a legkomolyabb Mikulásról, Télapóról, karácsonyi ajándékhozókról és karácsonyi ünnepkörről szóló szakirodalmat is végigbújtam, mert nagyon érdekel, hogyan alakultak a hagyományok.


De a Mikulás szeme színéről sehol nem volt szó :)


Az egyetlen szemszínre vonatkozó karácsonyi utalás a kis Jézussal kapcsolatos: Ó gyönyörű szép, titokzatos éj,/ Ég szemű gyermek, csöpp rózsalevél

De ez is csak képletes, mert nem a kék szemszínre vonatkozik, hanem hogy a Gyermek tiszta tekintetében az égi kegyelem van jelen...


De hogy Szent Miklósnak, vagy a Mikulásnak milyen a szeme, az mindenkinek a képzeletére van bízva. :)

2017. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Telaponak barna, mikulasnak kek.
2017. aug. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

itt ezen a képen festményen barna

[link]

Amúgy én általában kék szemmel képzelek magam elé mindig egy Mikulást, de amúgy nekem mindegy:) De amúgy a kék az jobban csillog-ragyog talán, és asszem, ezért is talán a legtöbb filmben kék a szeme, habár én nem tudom.

2017. aug. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tekintve hogy török, valószínűleg barna.
2017. aug. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szinte mindenki kék szemmel képzeli maga elé. Mindazonáltal, ha logikai úton közelítünk, akkor valószínűbb a barna szem. A kék szemű emberek ugyanis általában szőkék, és "azok" nem szépen őszülnek. Márpedig Télapót mindenki gyönyörű hófehér szakállal ábrázolja.
2017. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!