Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Milyen eredetű lehet a Szvára...

P. Tamás88 kérdése:

Milyen eredetű lehet a Szvára név?

Figyelt kérdés
Addig jutottam el, hogy volt a rokonok között 1715-ben Szvára Iwan (Szatmár megye, Kővárgara),1720-ban Jacobus Szvara (Tiszaolcs, Gömör és Kishont településeken bejegyezve),1720-ban Gregorics Szvara (Hontbesenyőd, Bét és Selmecbánya településen bejegyezve). Ha tudna vki tippet adni hogy milyen népcsoportnál vagy országban kereshetek még, azt megköszönném. A még élő rokonok sem tudták többet, az eredeti származásról pedig végképp semmi konkrétumot. Volt aki ruszint mondott, volt aki szlovákok, volt aki ukrajnai zsidót. Teljesen elakadtam.
2019. nov. 26. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]


,,Az első grúz írásos emlékek i.sz. 440-ből származnak, de az ógrúz nyelv beszélői már i.e. 3000-ben a Kaukázus vidékén lakhattak. A többi dél-kaukázusi nyelv, a szintén Grúziában beszélt szván, mingrél és láz nyelvek is ebből a közös ősnyelvből különülhettek el, legkésőbb feltehetően i.e. 1000-ben.''


Esetleg a szván kifejezésből valahogyan? Másra nagyon jómagam sem jutottam. Lehet, hogy badarság, de ki tudja?!

2020. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!