Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Melyek azok a napok, dátumok...

Melyek azok a napok, dátumok az évben, amelyekre nem esik női névnap?

Figyelt kérdés

2021. nov. 10. 05:18
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

a létező neveket és a hozzájuk tartozó návnap(ok) dátumait ugyancsak program segítségével kell kigyűjteni olyan weboldalakról, ahol azok listázva vannak, mint pl [link] és ebből egy megfelelően lekérdezhető adatbázist, vagy szerializált adatcsokrot építeni.

A programnyelv bármelyik érettségiző nyelv lehet, Python, C#, Java, nem tudom mik vannak még ezen a listán, talán Perl, Ruby, Pascal.

2021. nov. 13. 06:07
 22/32 anonim válasza:

A feladatot jelentősen bonyolíthatja, hogy a névnapoknál vannak másodlagos, harmadlagos, negyedleges dátumok is felsorolva.

Ezeket is figyelembe kell venni?

2021. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
nem, csakis a fő névnapokat!
2021. nov. 15. 01:44
 24/32 anonim válasza:

Az általad megadott oldalon lévő női névnapokból alkottam egy adatbázist, valamint azt is megcsináltam, hogy kiírja: melyek azok a dátumok az évben, amelyekre nem esik női névnap.

Nagyobb adatbázist is találtam másik oldalon, amely tele van a mai divatos női nevekkel és azokhoz tartozó névnapokkal, biztos vagyok benne, hogy ha azt használtam volna, akkor egyetlen dátum se lett volna.

Duplikátumok sajnos előfordulnak, vagy olyan nevek, melyekhez névnap nem tartozik, algoritmikusan így tudtam kinyerni.

A dátum keresését meg lehet valósítani bináris kereséssel, még "ennyit lehet gyorsítani" rajta.

Itt a .dat fájl és a .pas fájl is (Pascal-ban íródott):

[link]

2021. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:

A kiírást végző eljárásba beletehetsz egy tizenkét elemű tömböt (hónapok), és a kiíratásnál e tömb adott elemére hivatkozva a hónap neve jelenik meg.

A hónap-konvertálás átmeneti változó nélkül is megoldható lett volna (ilyenben segítenek az "IntToStr és StrToInt utasítások), én csak azért választottam a "hosszabb utat" hogy érthetőbb legyen.

Bár lehet, hogy nálam gyakorlottabbak azt is meg tudták volna oldani, hogy a dátum "hónap" és "nap" értékei azonnal számértékké konvertálódjanak a lekérdezés pillanatában.

2021. nov. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
Dinamikus tömbbel akartam megvalósítani a beolvasást, "Type mismatch" hibaüzenetet kaptam a "setlength" utasításra, valamiért nem tetszett neki a rekordokból álló típusos dinamikus tömb.
2021. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
A "beolvasas " eljárásban megoldhatod, hogy a duplikátumokat meg a névhez nem tartozó adatokat kiszűrje ki, deklarálni kell egy változót és először abba kell beolvasni, ha hónap=0 akkor nem teszed a tömbbe, valamint ha már másodszor lenne adott név akkor se, erre is lehet írni egy függvényt ezen eljárás elé: "bennevan-e" vagy hasonló, ami visszaadja az éppen keresett elem meglétét.
2021. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:

Itt van az a változat is, amelyben igekeztem kiküszöbölni duplikátumokat és nem fájlból veszi az adatokat, hanem a kódban van az adatbázis és a tömböt így tölti fel.

Ezt lehet egy unit-ba elegánsabb kitenni és akkor a főprogram hosszát nem növeli meg drámaian.

[link]

2021. nov. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Pythonban oldottam meg a feladatot. A Names.txt tartalmazza azokat a napokat, amikor van női névnap. Most még csak négy dátum szerepel benne tesztelésre. A Python program a Names.py - ban található:

Names.txt : [link]

Names.py : [link]

2021. nov. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
Engem is érdekelne a megoldás, csak valamiért onnan ahova tetted nem engedi letölteni, más helyre is fel tudod tenni? pl. wetransfer.com vagy hasonló.
2021. nov. 16. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!