Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Egy nagyon jó fiu barátnak...

Kriszti77 kérdése:

Egy nagyon jó fiu barátnak gitárral kacsolatos apró aji névnapra . Pengető vagy pici gitár. Pesten ilyen bolt ahol kapni hasonlókat? Mit lehet még venni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 13:14
 1/5 anonim válasza:

mi az a pici gitár? :D


Amúgy bármelyik hangszerboltban kedvedre válogathatsz, én nem vagyok pesti, de gondolom, minden második sarkon van egy hangszerbolt.


Vegyél neki pengetőket, vagy hangológépet, ilyen tekerős húrozócuccot :D nem tudom mi a neve, nekem is csak a párom gitározik, vagy lábtartót, vagy húrokat. De gondolom ilyen kis szuveníreket is találsz, de a hasznos cuccnak jobban fog örülni :)

2013. febr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pesten a körút tele van hangszerbolttal, pl az Eldorádó nem egy rossz hely. Pengetőt mindegyikben találsz, kb 1,5-2 miliset vegyél, az középvastagság.


Ha pici gitár alatt ukulelét értesz, 5000ért lehet már kapni, de azok kb tűzrevalók (van nekem, játszani lehet vele, de nem egy komoly darab). A rendeshez azért szerintem vékony a tárcád...



mi az a pici gitár? :D


Amúgy bármelyik hangszerboltban kedvedre válogathatsz, én nem vagyok pesti, de gondolom, minden második sarkon van egy hangszerbolt.


A tekerős húrozócuccot kurblinak hívják, ha nincs neki, tényleg hasznos lehet. Lábtartót csak klasszikus gitárosok használnak, de nyilván van neki, ha kell.


hangológép -ha nincs- nagyon hasznos, csipeszeset vegyél, és webshopból inkább, mert meg lehet kapni ott 2000ért is azt, amit boltban 8ért és csak a feliratban van különbség, a többség ugyanazt tudja kb. Én most kaptam ilyet karácsonyra, Cherub a neve, csipeszes, teljesen jó.


Gitárhúrt is vehetsz, az mindig jól jön. Ha klasszikus gitárja van, akkor nejlonhúr kell neki, D'Addario vagy La Bella (olykor Criterion néven) típusok jók, én D'Addario Pro Artét használok. Ha kicsit extrábbat akarsz, akkor vegyél Augustine-t.

Ha akusztikus fémhúrosa van (a vékonyabb húrok fémszálak), akkor Earthwood vagy Dean Markley húrt ajánlom. Fontos, hogy ez más típus, mint az elektromos gitárhúr, abból Blue Steel-t vegyél.

Utóbbi kettőből szoktak kérdezni vastagságot, ezt sajnos tudni kéne... mondd azt a boltosnak, hogy közepes keménységűt akarsz, akkor nagyon nem fogsz befürödni.

Nejlonhúrnál is szokott lenni keményebb vagy lágyabb, de ott ez kevésbé gáz. Én keményebbet szoktam venni.


Pengetőből én a Pickboy Carbon Nylon-ra esküszöm, de csak szökőévenként találok.

[link]

Úgyhogy vegyél Dunlopot (teknős a logója), az egész jó, azt is kedvelem. Egyes boltokban lehet kapni fa pengetőt. Ezek hosszú távon nem jól használhatóak, de tök jól néznek ki (kissé mondjuk drágák)


Ami még jó ajándék, az a heveder. Ez csak akkor érdekes, ha lehet rakni a gitárjára, pl klasszikusokon rendszerint nincs hevedertartó gomb.

Tavaly vettem egy nagyon szép bőr hevedert a hangmester Europark-beli boltjában. a honlapjukon nem találom a hevedereket, de vannak. Valami ilyesmi:

[link]

csak nem ilyen csilicsáré mintás, hanem natúr, kis rombusz kivágásokkal. 8 rugó körül volt, de megéri.


capo is mindig elkél, ha nincs neki

2013. febr. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
pengető tartót! ;)
2013. febr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ha olcsón akarod megúszni, akkor én egy pengetőt javasolnék. Ha találsz olyat, ami jól néz ki, akkor szerintem örülni fog neki. Pengetővel viszont az a baj, hogy mindenki mást szeret, nekem is van 3, kezdőként csak az egyiket tudtam használni, most meg már azt egyáltalán nem...


Többi cucc drágább, de én egy minőségi húrkészletet ajánlanék, ha többet szánnál rá (pár ezer forint)


Pántja biztos van, ha szüksége volt rá eddig, hangolni meg lehet számítógépen

2013. febr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TommyHUN válasza:
Pengető, tartó, húr, dísz, új gitár, erősítő.
2013. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!