Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Minek ez a nagy névnap mizéria...

Minek ez a nagy névnap mizéria? Egyáltalán honnan ered? Mióta van?

Figyelt kérdés
Ti szeretitek megtartani? Én nem igazán, mert nem tudom követni a névnapokat...

2014. febr. 24. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Én utálom, de szerintem már nincs olyan nagy jelentősége, mint régen.

Gondolok itt a Lucanapra, Mártonnapra, stb. amikor egy népszokás is kapcsolódott az adott névnaphoz.Vagyis régről gyökerezik, a népszokások kialakulásoktól kezdve.

2014. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Nem tartok névnapot, bár engem egyéb ünnepek vagy kitüntetett napok sem érdekelnek.
2014. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én nem tudom követni mások névnapjait. Ha nem köszöntenének fel, én sztem a sajátom is elfelejteném.
2014. febr. 25. 14:15
 4/9 anonim válasza:
Szerintem onnan fogva értelmetlen, hogy valakinek egy évben többször is van névnapja, valakinek viszont csak egyszer és ráadásul az is megosztva máséval.
2014. febr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Haluska Rebeka válasza:
Vegyél egy olyan naptárat amiben benne vannak, hogy melyik nap miyen névnapra esik nézd meg mindig degy héttel előbb (Nem árt nem aznap megtudni ha valakinek nénapja van és nem az utsó napon ajit keresni neki)és ezzel a probléma megoldva!
2014. febr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 BatorK válasza:

Igen nagy valószínűséggel keresztény gyökerű hagyomány lehet. A keresztényeknél minden szentnek meg van a maga ünnepe, időnként egy szentnek több is, de van, hogy több azonos nevű embert is szentként tartanak számon (pl. István király ünnepe augusztus 20, de van egy vértanú is, aki viszont december).


A hagyományos naptárak is átvették ezeket az ünnepnapokat, aztán helyet kerestek azoknak a neveknek is, amikhez nem tartoznak szentek.


Én jó dolognak tartom a névnapozást. Azoknak, akik közel állnak hozzám, pontosan tudom mikor ünneplik és jó előre készülni is szoktam rá.

2014. márc. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azert, hogy az ajandek boltosoknak, meg a viragarusoknak menjen a bolt. Csakugy, mint a karacsonyt.
2014. márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Nem hinném, h ezért találták ki, csak most ezt gerjesztik az emberekben, hogy ezekre KELL venni valamit (hogy menjen a bolt, fogyjon a csoki, bon-bon, virág. Mintha nem lenne elég a puszi, vagy kis magunk készítette valami, mint régen...

2014. márc. 18. 14:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem az agyamra megy a sok névnapozás, ebből is látszik hogy sok ember ráér, ahhelyett hogy értelmes dolgot csinálna. Mellesleg én azt se tudom mikor van a névnapom, pedig két keresztnevem is van, és mindkettőből van jócskán a naptárban több helyen, de nem érdekel.


Csak születésnapot tartok, de van mikor az is kimarad, elcseszett egy ügy nem?

2014. ápr. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!