Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Más is van így a névnapjával,...

Más is van így a névnapjával, születésnappal, karácsonnyal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én már ott tartok, hogy lassan már nem is várom egyiket se,mert mindig csalódom...Tudom, nem kéne,meg hülye vagyok, senkitől se várjak semmit.

De mikor a férjed kapkodva vesz valamit, hogy "letudjon"nem készül töri a fejét,milyen meglepetést szerezzen..A felnőtt gyerekeid elfelejetkeznek rólad..még a facebookon se írnak, a munkatársaid is letojják a fejed...

Én meg töröm a fejem, kinek mit vegyek,készülök,de ilyenek után elmegy a kedvem,és azon gondolkodom,ennyit érek nekik,ilyen szxr ember vagyok, hogy ezt érdemlem...:(


Minden hasznos választ megköszönök, de beszólogatást,köszönöm nem kérek...


2016. dec. 13. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Soha nem csináltunk ügyet az ajándékozásból! Megköszöntöttük egymást, esetleg valami apróságot adtunk vagy készítettünk a másiknak. Nem az ajándék fontos, hanem az egymással törődés!
2016. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát az igaz.Köszi a privi választ is, ide is leírhattad volna...
2016. dec. 13. 10:19
 3/15 anonim ***** válasza:

Tényleg csak le akar tudni és szarik rá?

Vagy neked vannak nagy elvárásaid?

Én szeretem az ünnepeket, főleg a hangulatuk miatt. Persze ajándékot is szoktam kapni, és adni is. De én örülök egy parfümnek is. Sokszor ezt kapom a férjemtől. Tudja, hogy szeretem. Van pár kedvenc illatom, de néha meglep valami újjal. Ezek közül volt már olyan, ami annyira nem tetszett :D de nem csináltam belőle ügyet.

Az nálunk nem szokás, hogy sok mindent vagy nagyon nagy értékben összevásárolnánk egymásnak. És olyan "filmes" óriási meglepetéseket sem szoktunk tervezni ilyenkor.

Igazából egész évben, ünnepektől függetlenül meg szoktuk lepni egymást valami kis aprósággal. De tényleg apróság. Hazafelé veszek egy-két szeletet a kedvenc sütijéből egy cukrászdában. Ilyesmik.


Szerintem te se törd magad különösebben. Talán túlságosan el vannak kényeztetve a rokonaid. Bár mondjuk, ha jó a kapcsolat, akkor ezt szerintem viszonoznák és nem esne nehezükre.

Elgondolkodnék, hogy mi a gond. Gyerekekkel jó lenne rendezni a dolgot. Férjjel nem kötelező együtt maradni. Persze nem ez az első lépés, ez csak a végső megoldás.


Szerintem az a legfontosabb, hogy először is ülj le a férjeddel és mondd el neki, hogy neked ez rosszul esik. Nem gondolatolvasó senki sem. Ő lehet, hogy nem is gondol arra, hogy neked ez gond. Lehet, hogy nem is tudja, hogy nem jó ajándékokat ad neked.

2016. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem,nincsenek nagy elvárásaim,csak szeretnék "meglepődni" kellemesen..

Egyszerűen nincs benne fantázia,vagy kreativitás,hogy kigondoljon valami ötleteset a férjem...Neki se,nekem se ez az elsődleges szeretetnyelvünk, de azért néha jólesne..


Lehet, hogy abba kéne hagyni az ajándékozást?esetleg szóban, két puszi,és kész?

2016. dec. 13. 10:40
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem ajándékozunk, karácsonykor a rokonoktól kapok sálat vagy tusfürdőt vagy valamit (nagyon jókat, ők ügyesek, örömet szereznek vele nekem :)). A páromtól nem, ahogy én se adok neki semmit, mivel iszonyúan pocsékak vagyunk ajándékozásban, stressz, jó ötlet nélkül, inkább kihagyjuk, amúgysem az számít. Ha valami eszünkbe jut és telik rá, megvehetjük bármikor, az még nagyobb meglepetés, bár nem várja az ember előre...


Nekem ez tökéletesen megfelel.

2016. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mivel csak leírtam, nálam mi van, most írok hozzá véleményt is a te esetedről.

Igenis vannak emberek, mint mi, akik nem tudnak kitalálni semmi értelmeset. Ettől nem rossz emberek és nem szeretnek kevésbé, egyszerűen ajándékozásban pocsékak. Anyám is az volt, de attól még szerettem és rengeteget tanultam tőle.


Ha te valakit meg akarsz lepni s valami remek, kreatív ajándékot adsz neki, ott az ajándékozásnak kellene lennie az örömnek s jutalomnak számodra, nem a dolog visszakapása. Azt nem várhatod el. Oké, hogy úgy szimmetrikus, de akkor sem, mert a másik ember az nem tuti, hogy képes úgy csinálni, ahogy te, lehet, hogy iszonyú macera és teher lenne rajta s inkább ő se kapjon, de jaj, ezt ne, úgyse lesz jó vége (ilyen vagyok én, pont hogy kicsit zavar, hogy kapok ajándékot, idén legalább valami jó édességet igyekszem kreálni, szebb, díszesebb mézest, mint máskor, házi szaloncukrot, miegymást. máskor is viszek sütit, de az annyira semmi. de az ajándékozón annyira látszik, hogy szívesen adja s nem érdekli, hogy viszonzom-e).


Azt megértem, hogy szeretnél te is meglepődni, de ez van.

Én pedig azokat irigylem picit, akik hazamennek és étel és süti várja őket, meglepetés az is. Azért nekem se rossz, de a saját sütijeimet nekem kell megsütnöm. Ez van, ez legyen a legnagyobb bajom :D

2016. dec. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Írnál valami példát?

Miket szoktál kapni?

Mit szeretnél kapni?

2016. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hát pl. volt amikor ilyen ajándékdoboz csomagban női borotvát,habbal kaptam, vagy epilátort,hát,nem nagyon örültem,nem azért,nem célzás volt.Csak mert szerinte én szoktam használni az övét...:).. (Jó,igaz, néha:) )


Vagy használok egy EDP,erre ő vesz egy ugyanolyat, amit emúgy is megvennék, de ha már vesz is másfajta márkát,v. illatot..Hirtelen ennyi jutott eszembe..

2016. dec. 13. 11:50
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Hááát, szerintem te vagy szőrszálhasogató.

Vesz neked egy olyan parfümöt, amit tudja, hogy szeretsz? Hát ez tényleg felháborító :D

A borotva, epilátor tényleg nem a legjobb ajándék, bár ha úgy gondolta, hogy erre van szükséged (és nyilván így gondolta, mert az övét használtad) akkor ezt is biztosan jó szívvel adta.

Neki meg biztosan rossz lehet, hogy te semminek nem tudsz örülni.

2016. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem hinném...:)

Nem drága parfüm, csak egy olcsó Tescos v.Aus.os Edp. ről van szó,max 2000 ft.

Az ,hogy szoktam ezt használni,nem azt jelenti, hogy mindig ugyanolyat kellene,és amit amúgy is megvennék, nem ajándék...

2016. dec. 13. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!