Kezdőoldal » Ünnepek » Névnap » Hova kell fordulni ha szeretné...

Hova kell fordulni ha szeretnék felvetetni egy nevet a naptárba?

Figyelt kérdés
2019. márc. 27. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Sehova, az nem kívánságlista. Minden nap több névnap is van, csak nem minden naptártípusra fér ki 1-2 névnél több. De ettől függetlenül több van.

Elsőként az összes magyar és az egész keresztény egyházra nézve jelentős szent neve szerepel a naptárban. Ebből kivenni nem lehet. A maradék helyekre kerültek azok a nevek, amelyek fontos történelmi alakok nevei, az ez után maradókra pedig a gyakori nevek.

Melyik az a név, amelyik szerinted egyáltalán nem szerepel a névnapok között, s naptárba kívánkozik?

2019. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Zselyke név. Csak javasolt napok vannak. Aprilis 8-a. Vagy oktober 3-a talan.Mapsag eleg gyakori nev
2019. márc. 27. 18:03
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Zselyke

a következő napokon ünnepli hivatalosan a névnapját:


Október 21.


Van hivatalos naptári napja.

2019. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És tényleg. De nincs beleirva minden naptarba. Hálásan köszönöm az infot.
2019. márc. 27. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt szeretnéd, hogy a rokonság tudja, mikor van a lányodnak névnapja, érdemes egyedi naptárt csináltatni (vállalható fotókkal), ahová be tudod írni a megfelelő naphoz, hogy akkor van a névnapja (és bónuszként akár a szülinapját is be tudod írni).

Egyébként ez van a többi, kicsit is ritkább névvel is, ne vedd a lelkedre. :)Akit érdekel, úgyis megnézi, beírja magának, akit nem, annak meg hiába van "gyárilag" odaírva a névnap.

2019. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Én láttam már modernizált naptárat, szerintem nagy szükség van rá, mert röhej, hogy ilyenek vannak benne, mint Ellák, Achilles meg Genovéva, bocs, de alig valakit hívnak így. Nem ártana legalább tízévente aktualizálni, csak hát az munka.
2019. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy alkottál egy új nevet, és azt szeretnéd felvetetni.
2019. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fodor István Ferenc ***** válasza:
100%
Nono! Ellák nevű ismerősöm is van, Genovéva meg a szomszédom! Az meg a pikantériája, hogy az ő unokatesója Dzsenifer, ami ugyanazt jelenti angolul. Mi lenne, ha a magyar változatot kapná valaki?
2019. ápr. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy Genovévát.
2019. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!