Kezdőoldal » Ünnepek » Nőnap » Miért örülnek akkor is a...

Miért örülnek akkor is a "felköszöntésnek", ha tudják, hogy nem őszintén mondom?

Figyelt kérdés
Itt elsősorban a családom tagjaira gondolok, barátnőmet szerencsére ez nem zavarja. Nem tartom ünnepnek a nőnapot, mesterkéltnek gondolom, nem érdekel. Ezt meg is mondtam a családtagjaimnak, hogy nekem ez olyan nap mint a többi, ha szeretek valakit, nem most fogom kimutatni, mert most "ki kell". Ennek ellenére elvárják hogy felköszöntsem őket. Mondom hogy "Boldog nőnapot!", és örülnek.

2013. márc. 8. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert jól esik a gesztus..2 szó csak, de valakinek egy nagyon széles mosoly..nem megéri?! :)


Én nőként sem nagyon ünneplem a nőnapot, tehát nem tartom ünnepnek de még különlegesnek sem, mégis jólesik ha mondják, akár őszintén, akár nem. 2 szót, esetedben mondjuk valami apró ajándékot is, lehet tettetve is boldogan tenni, hisz tudod hogy ez másnak jó. Nem kell szajkóznod, hogy ez nem őszinte, inkább csak tedd meg, és ne hangsúlyozd az elveidet. Ha megkérdezik mondd el a véleményed, de minek rontod el más jókedvét..:)

2013. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van!
2013. márc. 8. 11:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert ezzel szebbé teheted valakinek a napját. Nálunk sincs túl nagy felhajtás a nőnapból. Ha eszébe jut apumnak, talán kapok egy tábla csokit, de ez sem biztos, más közeli férfi meg már nincs a családban, akiről gondolnám, hogy eszébe jut és időt szakít ránk, hogy meglátogasson.


Ehhez képest unokatesóm meglátogatott ma, mert lebetegedtem. Elment és kiváltotta a gyógyszeremet és kaptam tőle egy kis csokit. Semmi extra, mégis sokat jelent nekem és jövőhéten is meglátogat majd minket. Nem azért, hogy hozzon valamit, egyszerűen csak azért, mert ritkán találkozunk. És ez tök jó érzés, rögtön sokkal jobban éreztem magam, mert tudom, hogy sokat dolgozik és most is melóból jött el egy pár percre..

Pedig tudom, hogy ő sem szereti a nőnapot és mégis kaptam csokit és pár kedves szót. :)

2013. márc. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nax° válasza:

szerintem senki nem orul neki,mert azzal arra "emlekezteted,hogy oregebb lett/ide tartozik/oda tartozik.

persze vannak kiveteles esetek is.

en ugy gondolom,hogy megszokasbol vannak azok a reakciok,amik vannak es azert "orulnek"neki,mert nem akarnak bunkok lenni,ha mar odamesz hozzajuk,hogy boldog akarmit.

2013. márc. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bár már nem aktuális a dolog, de hátha valaki elgondolkodik rajt... Én nő vagyok, de sosem vártam el igazán, hogy körbeugráljanak érte. Se nőnapon, se máskor... Idén viszont elgondolkodtam rendesen, hogy minek is ez a nagy felhajtás. És igenis kell! Azért kell a nőnap, hogy a rendes férfiak megmutassák, hogy igenis tisztelni kell a nőket. Mert hát, elég sok nővel csúnyán bánnak... (igen, tudom, hogy van ellenpélda, olyan, aki meg nem érdemli meg, hogy nőnek nevezzék...) És persze, nem csak ezen az egy napon kell kedvesen bánni a nőkkel. De kell egy nap, amikor ránk figyel a világ. Hogy tudatosuljon mindenkiben, hogy a nők tiszteletet és szeretetet érdemelnek!! A vízzel sem csak víz napján kell takarékoskodni, de kell a víz napja, hogy felhívja az emberek figyelmét.... Szóval, kedves kérdező, igenis tartsd fontosnak a nőnapot. És ne csak a körülötted élő nőknek mutasd ki ezt, hanem mutass példát a többi pasinak is!!!
2013. márc. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!