Kezdőoldal » Ünnepek » Pünkösd » Mit tegyek ha anya 'nem...

Mit tegyek ha anya 'nem akarja', hogy bérmálkozó legyek? (TOVÁBB LENT)

Figyelt kérdés

Járok hittanra és hát kb.2 hónap múlva lesz a bérmálkozás...

Azért nem akarja (elég furcsa)mert nem tud kit meghívni bérma szülőnek.meg ilyesmi...de ilyenkor már amúgy is ciki lenne szolni a hittan tanárnak meg egyébként is szeretnék bérmálkozó lenni...légyszi adjatok vmi ötletet!

Előre is köszy°°*°°



2012. márc. 29. 18:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak az abaj, hogy nem tud kit, ezen ne múljon!!

Örüljön, hogy nem a 20. piercinged belövésére készülsz, hanem bérmálkozni...

Én is voltam bérmálkozó, nemis olyan rég, nálunk, elég vegyesen volt: volt akinek a bátyja, rokona, ismerőse lett a bérmaszülő, sőt volt akinek apáca.

Szóval a lényeg, hogy olyat kérjetek meg, aki már volt bérmálkozó...ha van tesód, akkor akár őt, vagy keresztszülőt.

Nekem is egy távoli rokonom lett, nem is találkozunk túl sűrűn sajnos.

Beszélj még erről anyukáddal, ne hagyd magad:))

20l

2012. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Leírnád nekem privátban hogy ennek az egésznek mi a lényege ? Nem kritizálni akarlak vagy ilyesmi, csak kíváncsi vagyok.

Kb azt se tudom mi az. Annyit tudok hogy templomban történik:) Meg hogy rám akarták erőltetni kiskoromban csak nem jött be.

2012. márc. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
Nem vállalná pl. egyik csoporttársad édesanyja? (akikkel együtt készülsz fel a bérmálkozásra)
2012. márc. 30. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A bérmaszülőség egyáltalán nem fontos, hiszen ezt már nem csecsemőkorban, hanem felnőtt (vagy legalábbis kamasz, önálló döntésekre képes) emberek saját akaratukból vállalják. Akár a templomban (feltételezem, hogy jársz) jobbra melletted ülő 90 éves nénikét is megkérheted, hogy legyen a bérmaszülőd. Ez ugyanolyan már lassan, mint az esküvő, az emberek azt hiszik, a fényűzés, nagy felhajtás meg a rokonozás a lényege, pedig nem. Nálunk csak a két nagyszülőm volt ott, a távolabbi családot nem tudtuk meghívni helyhiány miatt.
2012. márc. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Én szívesen vállalnám, ha nem volnék házhoz kötve.

Remélem, sikerül találnod valakit!

2012. márc. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%
Szólj a papnak. Majd jól kiprédikálja anyádat. :D
2012. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Első vagyok..ha úgy alakul, hogy nagyon nincs olyan személy, akit meg tudnál kérni, akkor akár még én is szívesen elvállalom, feltéve ha bács, vagy csongrád megye környékén éltek:)
2012. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy télleg komolyan írtam, mert tök jó lenne valamiknek a bérmaszülője lenni..és 20 l vagyok, szal nem egy perverz nagypapó:D
2012. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Am komolyan köszi szépen az ajánlatokat...

Miskolc környékén élek xD.

egyébként meg aki télleg komolyan gondolja az szóljon:))

2012. márc. 30. 14:34
 10/19 anonim válasza:
100%

Ez egyáltalán nem ciki. A helyedbe megosztanám ezt a dolgot a Pappal, hiszen, Ő a lelki atyád, és lehet, hogy ajánl valakit vagy megnyugtat, hogy nem az a fontos. Nincs valakid akit kedvelsz, és meg van keresztelve, tesó, barát, szomszéd? Nekem pl. a Férjem lett a bérmaszülőm :)


Sok sikert, és szívből gratulálok ehhez a szép elhatározáshoz.


Kit választottál védőszentedül?


Majd megírod, hogy mi lett végül?


Minden jót, és örülök, hogy kiállsz a Hited mellett.


Üdv.

2012. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!