Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Kell személyi igazolvány ha...

Kell személyi igazolvány ha nem nézek ki 18 évesnek tüzijáték vásárláskor?

Figyelt kérdés

#j á #t é
2019. dec. 27. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha kinezel, akkor is kell.
2019. dec. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig kell, hogy legyen nálad igazoló okmány. Meg is büntethetnek érte, ha igazolnak és nem tudsz madaradról semmit felmutatni.
2019. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
32%
Ha nem tudod hitelt érdemlően bizonyítani, hogy elmúltál 18, akkor nem szolgálhat ki. Az "istenbizony" az sajnos kevés lehet.
2019. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó én amikor 16-17 évesen vettem a tüzijátékot senki nem kért személyit még rá beszélt az eladó a nagyobb tüzijátékra idén meg 20 évesen elkérték a személyimet.
2019. dec. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs nálad személyi de az utcán elkeri a rendőr, már kapod is a csekket.
2019. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Az hülyeség, hogy magadnál kell tartanod, már vagy 15-ször igazoltattak minket (mindig ránk hívják a rendőröket csendháborításért:D), egyik haverom sose hord magánál semmilyen igazolványt, néha nálam sincs, akkor csak az anyánk nevét kérdezik, meg születési dátumot, úgyanúgy beírják a készülékbe, mint a személyiről az adatokat. Tűzijáték vásárlás olyan lehet, mint a dohányboltban, eladótól függ, valaki odaadja, valaki nem. Ha kérnek személyit, akkor meg megkérsz ismerőst, vagy egy random embert, hogy vegye meg neked.
2019. dec. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Attól függ milyet szeretnél venni. Jogilag 1. (kategóriátcsilalgszóró,repülő/recsegő kis cuccok) 14 évtől, 2. kategóriát (sikoly, rakéták, kisebb telepek, vetőcsövesek, róma gyertyák) 16 éves kortól lehet vásárolni/birtokolni/felhasználni emellett egész évben privát területen felhasználni. 3. kategóriát lehet csak 18 év fölött venni ilyenkor szilveszterkor, és sajna ahoz máskor engedély kell. Ha konténerből veszed akkor ott tudják a szabályzást, de pl aldinál bent kell megvenni nekem anno engedték, de ha nem csak megkértem valakit.
2019. dec. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Nekem nem kérték. Simán kiadták a rómait meg a sikolyt
2019. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!