Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Szerintetek a jövőben bevezeth...

Szerintetek a jövőben bevezethetik a tűzijátékok használatát is betiltják a petárda után?

Figyelt kérdés
Én mind en évben tűzijátékkal ünneplem az újévet,de mostanság egyre többet hallani az állatvédőket hogy tiltság be szerintem egy évben egyszer ki lehetne bírni
2019. dec. 31. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Előbb a kutyaszart és pisát tiltsuk be.
2019. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Az a helyzet, hogy vannak már korszerűbb látványtechnikák, csendes tűzijáték, fényfestés például, amiknek kevesebb a káros hatásuk, haladhatnánk a korral ebben is.

Nem csak az állatokkal van probléma, és nem is minden állat fél (az én állataim nem foglalkoznak vele például), de eltévedt, besült rakéták, vagy nem megfelelő használat súlyos balesetet, tüzet okozhatnak, életeket, családokat tehet tönkre. Én csak hozzáértőknek engedélyezném ezeknek a használatát. Egy csillagszórónak is van kockázata, de nem ennyire, könnyebb megakadályozni, hogy súlyos kárt okozzon, nem robban.

Még egy problémám volna ezekkel. Ha csak 1-2 helyen van tűzijáték, és tényleg mindenre odafigyelnek, az nem baj, nem zavar, látszik messziről. Ha sokan tűzijátékoznak egyszerre egy területen, olyan füstfelhő keletkezik, amitől semmi nem látszik a fényekből, amitől élvezetes lenne, cserébe nagy a zaj (nálunk a lakótelepen például ez szokott lenni évek óta, idén kíváncsi leszek).

2019. dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Azok minden èvben nyàvognak, eddig se volt semmi, ezutàn se lesz.
2019. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
86%
A tűzijátékot nem adjuk!
2019. dec. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon nem bánnám,ha betiltanák..
2019. dec. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Scream85 ***** válasza:
70%

A petárda is tiltva van, mégis hozzá lehet jutni.

Ha mégis ilyesmi törvényt hoznának attól még azután is lesz ahol beszerezheted feketén :)


Bár érdekes hogy csak nálunk ilyen begyöpösödöttek az emberek. Az összes környező országban egész évben megengedett a használatuk, még sincs annyi nyavalygás meg tiltakozás miattuk...pedig ott is vannak idősek,gyerekek,kutyák,stb.

Ott mégis toleránsabbak az emberek.

Sőt ahogy én láttam horvátban az idősebb korosztály "fanatikusabb", ők aktívabb tűzijátékozók :)

2020. jan. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
2020. jan. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 vyrob ***** válasza:
88%
CSAK A KÖZPONTI TŰZIJÁTÉK MARADT EL KEDVES HETES MIÉRT NEM TUDOD EZT IS MONDANI MI? Hogy ezekben a városokban csak a központit nem tartották meg! Magán ugyan úgy volt majd pont varsóban ne lenne petárdázás mi? Nemrég néztem videót ideit a varsó petárdázásról zengtek a lakótelepek varsóban !
2020. jan. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Csak egy cikket linkeltem.
2020. jan. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én se örülnék ha betiltanák őket. Imádom a tűzijátékokat már nyáron - valamikor január 1-jén - rámjön a tűzijáték vásárolhatnék. Természetesen félnek tőle az állatok, de egy éjszakát (vagy kettőt, hármat, mert előtte is durrogtatnak) kitudnak bírni.
2020. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!