Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Csak én vagyok depis szilveszt...

Csak én vagyok depis szilveszterkor?

Figyelt kérdés

Olyan nyomasztó nekem mindig a szilveszter. Amikor eljön az éjfél, meg megy a visszaszámlálás akkor meg a sírás határán vagyok, és sokszor sírok is. Ez azért van mert nem szeretem az idő múlását,meg, hogy megint eltelt egy év. Az öregedéstől meg a változástól félek inkább. De nem a saját magamétól, hanem a körülöttem levő emberekétől. Ennek nincs köze a halálhoz, csak az öregedés. Hogy mindenki változik körülöttem évről-évre, mindenki öregebb lesz és már senki nem lesz olyan mint az előző évben, mert öregszik és változik. Egyik év sem lesz már ugyanolyan, mint ez előző. Ha jó dolgok történnek velem egy évben, akkor félek, hogy a másikban nem fognak olyan jók történni. Persze velem minden évben történnek jó dolgok is, de ugyanolyanok, ugyanazok a dolgok mint előző évben nem történik, mindig más jó dolog történik és félek, hogy az nem lesz ugyanannyira jó mint az előző év dolgai, mert az más, ugyanazok a jó dolgok nem történhetnek ugyanúgy 2 évben egymás után.


(Amúgy most ne hozzuk elő, hogy 2020 milyen év volt, mert ez nemcsak ebben az évben van, hogy szomorú vagyok szilveszterkor, hanem minden évben).



2020. dec. 19. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem a január-február hónapokban szokott ez az érzés előjönni.


Utálom azt az ünnepek utáni időszakot. Szilveszter általában jó hangulatú nálunk.


De biztos vagyok benne, hogy nem csak te vagy így, nyugi :)

2020. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én általában elég vidám vagyok szilveszterkor (pedig inni se szoktam). Ennek az a titka, hogy nem úgy fogom fel, hogy hű ez most valami nagy dolognak a zárása vagy valami nagy dolognak a kezdete. Sose fogadok meg semmit, nem is összegzek évet..stb. Egyszerűen csak elfogadom, hogy akkor jön egy új év emiatt maradjunk fenn sokáig koccintsunk és együnk egy jót. Ennyi.
2020. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne így fogd fel:)

Telnek az évek, igaz, de minden évben van valami egyedi, és megismételhetetlen, és olyan csodálatos, hogy ezt meg tudjuk akkor és abban a pillanatban. Én éjszaka szoktam rengeteget gondolkozni ezeken, mikor próbálok aludni hajnali 2 fele(nem sikerülxD), és akkor emlékként mindig átélem és újra értékelem ezeket.

Rám mindig rám tör egy érzés néhanapján, hogy: Atyaég, vajon történni fog bármi izgalmas holnap, vagy holnap után? Vajon milyen érzések keltenek majd hatalmukba?

Te még nem is tudod, de lehet, hogy egy-két év múlva valami csodálatos fog történni veled. Reménykedni mindig kell(persze mindenkinek vannak szar napjai és ez teljesen oké,de amúgy, ha néha kicsit megállsz és elkezded jobban megfigyelni mi van körülötted,abban annyira el lehet mélyülni..és amikor az emberek azt hiszik nem figyelik őket, elég hóbortosak tudnak lenni:D)

2020. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as, köszi, megpróbálom én is így felfogni akkor :)

De én utálom a változásokat, nem azért mert azthiszem, hogy nem lesz semmi annál az élménynél jobb, mert igazából jelenleg elég uncsi az életem, tudom, hogy a jövőben várnak rám a legjobb dolgok (16 vagyok), de azt tudom, hogy ugyanazt az érzést valami kapcsán már soha nem élem meg. És nem szeretem azt, hogy minden év más, mindig újabb ingerek érnek (most a pozitív ingerekről beszélek), de ugyanaz az élmény, érzés egy dolog kapcsán már sosem lesz, hanem mindig új dolgok történnek. Én ragaszkodó típus vagyok, ragaszkodom a régi, de jó dolgokhoz még akkor is, ha annál jobbak várnak rám.

2020. dec. 19. 17:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Én dátumtól függetlenül depressziós vagyok, uh nem oszt, nem szoroz az a plusz egy alkalom. Mondjuk most igen mert nem tudom a párommal köszönteni az új évet, ami miatt a szívem szakad meg
2020. dec. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom. :( Remélem hamarosan együtt lehettek.
2020. dec. 24. 01:43
 7/8 anonim ***** válasza:

Köszi :/

Sajnos karácsonykor sem leszünk együtt, szóval marad a 2 ünnep között 🤷🏻‍♀️

Csak azért a közös ünneplés meghittebb


Remélem 2020 ellenére kivételesen jobb kedved lesz😁🥂

2020. dec. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, reméljük. :)
2020. dec. 24. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!