Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Mai nap csak mosni nem szabad...

Mai nap csak mosni nem szabad a ruhákat,vagy szàrìtani sem ?

Figyelt kérdés
2023. jan. 1. 09:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi nyilván, ezek hagyományok, babonák. :) Nem azért tartja őket az ember - legalábbis mi biztosan -, mert retteg a következményektől, hanem mert ezek nagyon rég beivódtak a köztudatba, szokássá váltak. Na meg minek kockáztatni? :D

Nem visszük ki ma a szemetet, nem mosunk, le van szedve a szárító... ezeken nem múlik semmi, amúgy is jólesik az ember lelkének nem ezt nézni ünnepen. Eszünk lencsét, virslit, disznót, mert az is szokás. Nem vagyok gazdag, pedig mindig lencsével kezdem, de azért megcsinálom minden évben, mert hagyomány. :)


Egy babona van, amit idén megszegünk, hogy férfivendég legyen az első az éven, úgy alakult, hogy anyukám jön át, nyilván nem kergetjük haza seprűnyéllel, csak mert így szól a babona. (Bár párom biztos értékelné az anyósűzést :D)

2023. jan. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
😀😀😀11-es, ez de jó volt. Jó nagy röhögéssel indult számomra az új év.
2023. jan. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
#11 Jézus ereje, most vittem ki a szemetet :(
2023. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Azonnal hozd vissza!!! 😲😃
2023. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
#13 Gyorsan hozd vissza :D
2023. jan. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
:D
2023. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
#14 De egyet írtunk :D
2023. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Na jól van mostmár... :D
2023. jan. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezeket azért találták ki annak idején, hogy valamilyen ürüggyel kicsit pihenhessenek az állandó taposómalomban.
2023. jan. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Metionin ***** válasza:

19. Pontosan azért. Nem véletlen, hogy ünnepeken tiltott sokféle házimunka.

Amúgy mi már rég átkozottak lennénk, mert sosem tartunk be semmi ilyet, tegnap mostam, takarítottam, a ruha ott van a szárítón, ma lehet beteszek még egy adagot. Bár ki is füstöltem a lakást zsályával, ami meg pogány szokás, lehet az semlegesíti :D :D

2023. jan. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!