Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Mit szoktatok csinálni az új...

Mit szoktatok csinálni az új év második napján? Kötődik hozzá nálatok valami?

Figyelt kérdés

Nyilván valaki szabadságon van, valaki már dolgozik, engem most nem ez érdekel, hanem sokkal inkább az, hogy különbözik-e valamiben otthon ez a nap a többitől.


Mit csináltok ilyenkor (aki szabadságon van, nyilván egész nap, aki nincs az munka után)? Milyen szokásaitok vannak erre a napra? Csináltok egyáltalán valamit? Vagy csak egyszerűen kipihenitek az újévet, meg még egy kicsit örültök az új évnek?


Mi az utóbbi körbe tartozunk. A családból mindenki otthon van, valaki nyugdíjas, valakinek szabadsága van, valakinek ki van adva ez a nap is, valaki meg diák, így szünete van. Általában biztos, ami biztos betartjuk még az újévi szokásokat, ma is eszünk még ünnepi ételeket (illetve addig esszük, amíg el nem fogy, vízkeresztkor már más ételt csinálunk), meg alszunk, pihenünk, ki kell pihenni az előző két nap sürgés-forgását, meg az új év beköszöntének és az óév leköszöntének az éjszakáját. Meg azért már készülünk egy kicsit a vízkeresztre is.


Nálatok hogy van? Mit szoktatok ilyenkor csinálni?



2023. jan. 2. 17:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként vannak olyan országok, ahol ki van adva munkaszüneti napnak még a mai nap is. Ha jól tudom bizonyos keleti országok, úgymint Oroszország, Japán stb. ilyenek. Sőt, Japánban még az év harmadik napja is, ha jól tudom, bár nem most hallottam, csak emlékeim szerint.
2023. jan. 2. 17:38
 2/7 Metionin ***** válasza:
100%
Ugyanolyan, mint egy sima nap, ha munkanap, akkor az, ha hétvégére esik, akkor az.
2023. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Végre moshatok.
2023. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt csinálom mint egy átlagos napon. Mivel nekem ez már egy átlagos nap
2023. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Nekem elsején van a szülinapom, szóval nekem másodikán is még bennem van ez a "most van a szülinapom" érzet, szóval általában emiatt is pihenek még másodikán is, vagyis ma. De amúgy a családban mindenki itthon van, és igazából mindenki részéről elmondhatom, hogy a mai egy pihenős, laza nap volt. Amúgy semmi szokásunk nincs, általában még ünnepi ételeket eszünk ilyenkor, mert még maradt, meg aztán a szülinapom miatt is mindig sütök, szóval süti is mindig van ilyenkor bőven. :D
2023. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
2. napon általában kirándulunk, de 1-jén mindig megnézem a bécsi újévi koncertet a Duna tv-n. Csodás.
2023. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
Átlagos nap.
2023. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!