Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 47 évesen késő a második...

47 évesen késő a második gyereken gondolkozni? Így mit lehet csinálni? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Anyukám a húszas évei elején szült engem, nagyon boldog gyerekkorom volt. Rengeteget foglalkozott velem, utaztunk sokat, óvodába pl. úgy jártam, hogy reggel 9-re vitt, délben már ott volt értem.

Nagyon közeli a kapcsolatunk a mai napig.


Viszont azt nehezen viselte, hogy "kirepültem" és már nem az a kislány vagyok, akit lehet babusgatni. Jelenleg stay-at-home girlfriendként élek, diplomázás után nem kezdtem el dolgozni. A párommal nekünk ez a felállás tökéletesen megfelel.

Az anyám ezt azzal azonosította, hogy akkor nálunk 1-2 éven belül biztosan baba lesz, hiszen ő is ennyi idősen lett anya, mi más dolgom lenne, ha nem dolgozom. De mi egy ideig még biztosan nem szeretnénk gyereket, 5-6 évig tuti.

Ezt már elmondtam az anyámnak többször, de csak azt hajtogatja, hogy milyen jó lenne már egy unoka, újabb baba a családban... És hogy a nagyszüleim, dédszüleim is milyen boldogok lennének, ha a kezükben tarthatnák az unokájukat, amíg élnek.


47 éves, teljesen jó egészségügyi állapotban van.

Mondtam neki, hogyha ennyire babázhatnékja van, akkor szüljön ő. Van, aki még az első gyerekét is 40 felett vállalja. Ezelől teljesen elzárkózik, mert hogy a férje is 51 éves, hova szüljön ő már neki gyereket, meg az ember ilyenkor az unokájával játszik már, nem a sajátjához kel fel éjszaka.

De nála ez nem most jelentkezett, mikor kamasz voltam, már akkor is mondták a barátnői, nagyszüleim is, hogy neki még egy gyerek kéne, mert engem megfojt a folyamatos közelséggel, aggódással, babusgatással.


Nálunk most még biztosan nem lesz gyerek, ő kb 2 éve az unokázással fáraszt... Sokszor már csak azért nem akarok vele huzamosabb időt tölteni, mert tudom, hogy úgyis felhozza a témát és azonnal 180 lesz a vérnyomásom. És ilyenkor csúnyán viselkedek vele, amit utána bánok, de nem hiszem el, hogy nem fogja fel, hogyha babázni akar, akkor szüljön gyereket, ne tőlem várja ezt.



2021. nov. 18. 12:41
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
95%
Túlzásba esik, hogy ennyire erőlteti. Szabad akarat van, saját életed, meg kell beszélni ezt vele, vagy rá kell hagyni, kimenni a szobából, nem belemenni, választhatsz Az ő helyében én sem vállalnék ilyen korban.
2021. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
96%

Azért 47 évesen szülni qrva rizikós és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy azt a gyereket illene friss aggyal, a korszellemnek megfelelően nevelni.


Szerintem észszerűbb az anyádat leállítani az unokatémáról, mint rábeszélni egy gyerekre!

2021. nov. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
92%

47 éves korban én már önszántamból nem vállalnék babát, rizikós, túl nagy a kockázat. Arról nem is beszélve, hogy pl. mire a gyerek érettségijére kerülne sor, az apuka már 70 éves lenne. Lehet hogy a tesód fiatalon veszítené el a szüleit, ami hidd el (saját tapasztalatból mondom) borzalmas dolog. Nem hiszem hogy ezt magadtól ne gondoltad volna át mielőtt feltetted a kérdést.

Egyébként én se gondolom, hogy fair dolog terrorizálni valakit azzal, hogy minél hamarabb vállaljon gyereket. Ez a ti döntésetek, nem szabad nyomás hatására gyereket vállalni. Ha anyukád ezt ilyen gyakran mondogatja és téged ennyire zavar, akkor próbáld meg vele ezt komolyan megbeszélni. Nyomatékosítsd hogy nyugodjon meg, szeretnétek ti babát, csak még nem jött el az ideje. Egy gyerek hatalmas felelősség, ami a tiétek lenne, nem az övé. Szerintem ilyen helyzetben mindenki nagyon szeretne már unokát, főleg ha látja, hogy stabil párkapcsolatban él a lánya, de ezt akkor sem szabad erőltetni.

Ha nem hagyja abba akkor pedig kettőtök közül legyél te a felnőttebb, és egyik füleden be a másikon ki. Biztosan szeret téged, nem bántani szeretne, csak elképzelte milyen csodás lesz majd ha babusgathatja a kisunokáját és türelmetlen, ennyi. :)

2021. nov. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
88%
Ha sosem dolgoztál és csak girlfriend vagy, akkor meg pláne nincs itt az ideje egy gyereknek.
2021. nov. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
14%
Jakubcsek 45 évesen szült, Fehér Anna 53 évesen.
2021. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
65%
47 evesen? Te magadnal vagy?
2021. nov. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezerszer beszéltem már vele erről, és nem lett jobb a helyzet.


Akkor is ezt csinálta, mikor 18 évesen különköltöztem. Pedig előtte is beszéltünk róla, hogy én szeretnék Pesten élni, megpróbálni az egyedül élést, az igazi egyetemista életet. Mikor először mondtam, akkor még teljesen beleegyezett, meg hogy ne is ingázzak minden nap otthonról a suliba. Utána mikor elkezdtünk lakásokat nézni, már mondogatta, hogy lehet mégsem kéne, mi van ha nem szeretek majd egyedül élni, úgy nézzünk lakást, hogy legyen plusz szoba, ahol majd ő alhat... Utána jött az, hogy mi lenne, ha legalább az első pár hónapra odaköltözne hozzám... Úgy, hogy Budakeszin laknak, nincs távolság. Nem kell átautóznia az országot, nem másik kontinensre költöztem, csak egy másik városba.


Utána vett magának egy kiskutyát, aki tényleg tündéri, de nem úgy kezeli, mint egy állatot... Én sem a ridegtartás híve vagyok, de ő a mai napig olyan a kutyával, mintha a gyereke lenne. Viszi magával mindenhová, legyen szó nyaralásról, fodrászról, vagy étteremről. Étteremben pl. simán az ölébe veszi és elkezdi kézzel etetni, vagy nyáron is mentünk egy esküvőre, ami vidéken volt egy szállodában. Ami nem állatbarát... Anyám napokig duzzogott, hogy ő így nem is jön, nem fogja a nagyszüleimre hagyni napokra a kutyát, abba ő is beleőrül, meg a kutya is.

Velük alszik az ágyban, de ha anya férje menne lefeküdni, akkor a kutya elkezd ugatni és morogni az ágy végén, nem engedi oda. Vagy olyan is volt, hogy simán lepisilte a lábát, mert előtte rászólt valamiért.

2021. nov. 18. 13:11
 8/47 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem, ha az egészségi állapota engedi, és ha ő is szeretné akkor nincs akadálya. De, #2 jól írja, a gyereket szerencsés úgy nevelni, ahogy a mai kor megkívánja, de ha ezt tudja biztosítani (sok 40 feletti nő fiatalos gondolkodású, és nyitott az új dolgokra, viszont vannak olyan fiatalok is akik konzervatívan nevelik a gyereket,tehát ez nem teljesen kor kérdése), akkor tök jó.

Egyik barátnőm is 40 felett vállalt gyerekeket, zökkenőmentesen haladt minden.

2021. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
89%

Egyáltalán nem ördögtől való dolog 40 fölött szülni, főként a karrierista nők körében „divat” ez, de ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek kell is.

Nekem az egyik ismerősöm is közelít a 45-höz, 2 éven belül most szülte a második gyerekét. Nála azért kicsit más a helyzet, mint nálatok (majdnem 10 évig próbálkoztak, mire összejött az első), szóval ha annyira akarna babázni, a lehetőség még előtte áll. Abból a szempontból elkésett vele, hogy lehet, hogy nem is fogja tudni látni a gyerekét felnőni, az pedig tényleg egy borzalmas dolog.


Hogy téged traktál a gyerekszüléssel, megint nem egy szép dolog; ahogy neki sem kötelező több gyereket szülnie, úgy neked sem kötelező egyet sem. Megmondhatod neki, hogy minél jobban cseztet vele, annál jobban megutáltatja veled még a gondolatot is; olyan ez, mintha nem is a magad, hanem anyád kedvéért szülnél egy gyereket, teljesen abszurd. Ráadásul ha nem érzed az anyai késztetést, nagy valószínűséggel nem is lennél jó anyja a gyereknek, ezért meg pláne teljesen fölösleges szülni.

2021. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
97%
stay-at-home girlfriend...Ez olyan, mint a háztartásbeli, csak nem csinál semmit? :D Fiúk, valaki nem akar engem otthonra? :D
2021. nov. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!