Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Nem tudják a magyar emberek,...

Nem tudják a magyar emberek, hogy a kínai újév időpontja változó, de általában hetekkel később van nálunk? Mert annyira BUÉK-koznak a kínai boltokban meg az Ázsia centerben az árusoknak.

Figyelt kérdés

dec. 31. 11:17
 1/4 qkker1 ***** válasza:
100%
Mert Magyarországon vagyunk, és itt ma van Szilveszter!
dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Én tudtam.
dec. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindettől függetlenül nagyobb kínai városokban így is tartják dec.31-én IS. Pár éve Shanghaiban voltam, a Vaitanon még lézeres fényjáték is volt éjfélkor.
jan. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Attól még mért nem buékozhatnának? Szerintem amúgy Kínában megünneplik a szilvesztert meg újévet is mert alapvetően ott is a nemzetközi naptárt használják, szóval az új év nekik is új év.


De mondok jobbat, egyetemen egyik gyakorlaton arab származású oktatónk volt, tavaszi szünet előtti utolsó óra végén Boldog Húsvétot kívánt és mi is neki. Pedig ő olyan országból jött ahol ezt egyáltalán nem ünneplik, mégis tudta, hogy mikor van és köszöntött és nem vette rosszul, hogy mi is mondtuk neki.

jan. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!