Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Mit tegyek hogy ne történjen...

Mit tegyek hogy ne történjen meg újra?

Figyelt kérdés

2013 volt életem legeslegrosszabb éve. Azóta úgymond kísért. Minden év elején félek, hogy újra olyan rossz évem lesz. Nagyon félek, sírhatnékom van konkrétan.

Mit tegyek? Nektek is volt már borzalmas évetek? Ha igen miért volt az az év olyan rossz?

16/L



2017. jan. 1. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
10 éve folyamatosan rossz évem van de ez hosszú történet... 25/F
2017. jan. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
91%
Alapvető szabály, hogy olyan miatt ne sírj/bánkódj ami még meg sem történt :)
2017. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Vajon miért pontoznak le folyton? Na nem baj cserébe én is ezt fogom tenni ezután...
2017. jan. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Garpe válasza:
80%

Nekem is 2013 volt egy rossz év.

A bajt egy részben el tudod kerülni azzal, hogy a jelenre öszpontosítasz arra amit éppen csinálsz és nem rohansz.

Vannak dolgok amiket azonban sajnos nem tudunk befolyásolni, azokat elfogani tudjuk és ez az elfogadás és feldolgozás a dolog nyitja. Nekem a tavalyi évem sem volt túl kellemesde azzal, hogy ezt így éltem meg ahogy írtam nem ütötte meg 2013at.


Másrészt az év csak egy babona, ha úgy tekintjük, persze megkerüli a Nap a földet dé hogy ezt mi egy évnek nevezzük azt mi találtuk ki. Ha nem hiszel benne, hogy ez egy egység ami rosszá válhat akkor nem válik rosszá. Az idő folyamatosan tellik, mindegy neki, hogy te azt a 365napot évnek tekinted-e.

2017. jan. 2. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

"Ha segíteni már nincs mód a bajon,

Adj túl minden keserves sóhajon.

Ki azon jajgat, ami megesett,

A régi bajhoz újat keresett." (Shakespeare)

2017. jan. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is az volt életem legrosszabb éve.

Elvesztettem egy közeli hozzátartozóm...

Magányosnak éreztem magam, az egész évet végig sírtam.

Ne aggódj olyan dologért ami még meg sem történt!

Nekem 2016 sem volt olyan jó, az egész évem egy reménytelen szerelmen alapult.

Kitartás, legyen önbizalmad és érezd végre úgy, hogy a Te kezedben van az irányítás!

2017. jan. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

próbálj meg tudatosabban irányítani a dolgok alakulását az életedben. ne kiszolgáltatott, elszenvedője legyél azoknak a dolgoknak, amik veled történnek, hanem próbáld meg kezedbe venni az irányítást és alakítani a történéseket. ha valamivel elégedetlen vagy, akkor azon próbálj változtatni, javítani. egyáltalán nem biztos, hogy mindenben sikerrel jársz. sok mindenben fogsz kudarcot vallani. de a kudarcok is mind segítenek benne, hogy megtanuld egy idő után jól csinálni a dolgokat, sikereket elérni. a kudarcokra ne úgy tekints, mint akadályok, amik nem engednek sikert elérni, hanem felkészülésként a következő kihívásokra. ha a kezdeti nehézségeket nem tudod leküzdeni, sosem fogsz tovább jutni. ha viszont megtanulsz a kisebb akadályokon túljutni, az egyre nagyobbak sem fognak többé akkora problémát okozni.

az élet egy végtelen tanulási folyamat. mindenféle helyzetek, problémák és kihívások állnak előtted, amiket meg kell tanulnod kezelni. az élet ráadásul egy kíméletlen türelmű tanítómester. ha nem sikerül megoldanod egyes helyzeteket, akkor azok a problémák életed végéig újra és újra vissza fognak térni és újra beletörik majd a bicskád egészen addig, amíg el nem sajátítod az olyan jellegű problémák megoldását. ugyanis, amikor megtanulod leküzdeni, máris nem lesz többé akadály számodra.

persze léteznek rajtad kívülálló dolgok is, amikre semmi kihatásod nincsen. ezekkel meg kell tanulnod együttélni, elkerülni, tompítani a hatásukat és főként túlélni őket és elérni, hogy minél kisebb mértékben tudják negatívan befolyásolni az életed, vagy amennyire ez lehetséges akár még előnyödre is fordítsd. őket. gondolj a hajósokra. kint vannak a nyílt tengeren, arról fúj a szél, amerről épp akar, arra sodornak a hullámok, amerre akarnak. de a hajónak mégis oda kell megérkeznie, ahova az utasok menni akarnak. a kapitány nem adhatja fel és nem mondhatja, hogy ezt nem lehet megcsinálni, így alakult, meg rosszak voltak a körülmények. kénytelen kitapasztalni a hajó adottságait, kiismerni a hullámokat és szeleket és elsajátítani a hajózás tudományát olyan szinten, hogy a hajója a körülmények ellenére is oda jusson, ahova ő szeretné. ha ebbe beleszólnak a körülmények, akkor korigálni kell az irányon, alkalmazkodni a körülményekhez, de változatlanul elérni a célt.


az emberi életben persze nehéz elképzelni egy betegség, vagy egy végtag elvesztésénekor, hogy azt hogyan lehet elkerülni, átvészelni, pláne még előnyt is kovácsolni belőle. de elég sokan vannak a világban, akik nem csak elboldogulnak, hanem egyenesen ragyognak súlyos betegségek ellenére is. nézz végig egy paralimpia indulóin, vagy hogy csak két példát mondjak, ott van Stephen Hawking, aki csak a szemét és egy ujját tudja mozgatni, mégis a ma élő legnagyobb tudósok egyike, aki könyveket ír, egyetemen tanít és egy csomó filmben és tévé sorozatban is szerepel. Nick Vujicic pedig kezek és lábak nélkül született, de mégis tele van élettel, egészséges és boldog családja van és nem csak önmagát, de emberek millióit tudja motiválni rá, hogy összeszedjék magukat és úrrá legyenek a problémáikon. ő mondta az egyik motivációs előadásán, hogy amikor Edison kísérletezett a villany izzó készítéssel, ezer féle képpen próbálkozott és csak ezredik alkalommal sikerült megcsinálnia. de az ezer alkalommal ő egyszer sem kudarcot vallott, ezért nem is adta fel. az első 999 alkalommal mindig megismert egy olyan módot, amivel nem lehet sikert érni és megtanulta, hogy nem úgy kell legközelebb próbálnia, hanem máshogyan. minden egyes kudarca pedig feladás és lemondás helyett tanulságokat jelentett számára. fejlődött általuk és minden bukással közelebb került a sikerhez.

2017. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

sokat segíthet, hogy jobbnak láss és élj meg egy évet (vagy bármilyen időszakot), ha tudatosan keresed benne a jót, na meg persze ha teszel is érte, hogy megtaláld. a rosszat próbál elfelejteni, minél hamarabb kiheverni, a jót pedig minél tovább megőrizni. ne a rossz dolgokra emlékeztesd magad pl. öltözékkel, zenékkel, idézetekkel, egyéb hangulat befolyásoló tényezőkkel, hanem a jó dolgokra.


sokat segíthet az óév lezárásában és az újév előkészítésében, megtervezésében ez a kis ingyenes könyvecske, érdemes kipróbálni:

[link]

2017. jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, nekem úgy 14 éve ilyen éveim vannak. Most vagyok 26 szóval, részben átérzem a dolgokat. Jobbra nem számítok már, eleinte számítottam, ma már inkább csak úgy hagyom, hogy menjenek a dolgok maguktól. A leszarom mentalitás sokat segít.
2017. jan. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ne csináld azt, amit akkor csináltál.
2017. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!