Kezdőoldal » Ünnepek » Szilveszter, Újév » Pyrománok! Hová tűntek az 5g...

Pyrománok! Hová tűntek az 5g hatóanyagtartalmú petárdák Szlovákiából?

Figyelt kérdés

Elsősorban a dum-bumra gondolok,tavaly volt normál,most meg csak dum bum 2g meg 2g plusz volt (abban is kb.2.2gramm flash por van,csomagra megadott adatból kiszámoltam,meg hát látszik is hogy jóval kisebb.És a többi híres petárdából is,mint pl. Bomb csak 2 g os volt. Eladó azt mondta tavaly is ezek voltak,de ugyanott vettem,tehát hülyének nézett. A legjobb most a 3.5 g os Tiger boom volt.

Sajnos ezek teljesítménye jócskán elmarad a jó öreg normál dumbum/ bomb stb.. Tól

Tudjátok mi ennek az oka?

Pyro/petárda fanok válaszát várom,a ne petárdázz mert primitív stb.. Ok kíméljenek pls.

Amúgy Szlovákiában használom ahol LEGÁLIS még Mielőtt egy "hater" ebbe is belekötne.

Előre is köszönöm a normális válaszokat.



2017. dec. 31. 07:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Lehet, hogy törvényben maximalizálták a súlyt.
2017. dec. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:
82%

Gyanítom korlátozták a hatóanyag mennyiséget. Vagy ilyesmi lehet.

Hasonló szituációval találkoztam én is.. nem volt Panta Color Salute, csak La Bomba. Érdekes. Lassan Szlovákiában is egyre több dolgot tiltásnak be..

Jövőre megyünk Csehországba :D

BUÉK!

2017. dec. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

BÚÉK! Neked is!

Én is am valami hasonlóra gondoltam.

De Elvileg szaküzletben megatron meg van ami szintén 5g de sokkal nagyobb testben. Lehet csak kisméretűekre vonatkozik vagy nem tudom.

Ne kezdje már Szlovákia is xD

Mondjuk a 3.5 ös tiger bomb elég jó Úgyhogy nem panaszkodom xD

Lengyelbe kéne kimenni tpx 0100 a kedvenc fajta petkóm :D

2017. dec. 31. 09:13
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Leírod, hohy neked mi abban a jó, ha dobálod ezeket a vackokat? Nem kötekedės, csupán ėrdekel a miėrtje. Mit ėrzel olyankor? Mi haszna cėlja van stb...
2017. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
14%
Emlékszel, hogy tanultátok, amikor az őskorban az ősemberek felfedezték a tüzet, és milyen csodálattal nézhették, hogy valami szikrázik, fénylik? Na, néhány ember megragadt ezen a szinten, és szilveszterkor ez nekik a nagy örömforrás, hogy durrogó sz*rokat dobálhatnak.
2017. dec. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Haszna semmi de én élvezem,esküszöm ilyen eufórikus érzés önt el egyegy nagyobb robbanásnál(petárda bombákat nem robbantgatok annyira nem vagyok közveszélyes xD)

Valahogy az ereje mikor lehet érezni hogy szétfeszíti a levegőt egy kicsit,meg az a mély öblös robbanás nagyobb petárdáknál.

Én sem tudom megmagyarázni.

Intelligenciához meg semmi köze,pl. A pirotechnikusok nagy része is szeret petárdázni(már ahol legális) és azért egy pirotechnikus nem lehet olyan buta mert elég komoly kémiai,fizikai és áramlástani ismeretekkel kell rendelkezniük. A robbantási szakértőkről meg ne is beszéljünk...

Tudom hogy az egy szakma de aki gyűlöli a robbanásokat nyilván nem megy annak...

2017. dec. 31. 15:53
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerűen rossz helyen veszed.Van Megatron ugyan úgy az pedig 5g.Ha minőségibb kell az utolsó pillanatban nem szabad megvenni.És semmiképp sem Lidle meg hasonló helyeken.Nagyobb cégektől érdemes megvenni ahol webshop is van.
2018. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Jake Paul ***** válasza:

A dumbumot betiltották mert veszélyes volt ha a rózsaszin fákja papírt gyújtottad véletlenül sötétben és az véletlenül begyújtotta a tetején lévő bengáli elegyet akkor rohadtul megszívtad! Én nem bánom hogy eltünt nagyon veszélyes volt bár én is imádtam a hangját attól még veszélyes volt a kanoc se volt kellő hosszúságú aggodalomra nincs ok itt az új olasz 5 grammos verzió (Ami sajnos nem jutott el minden szlovák üzletbe mert volt egy klasek gyár robbanás korábban ) De itt az új erős durváb csak nem világit azt kivették a biztonság miatt [link]


kapható lesz majd mihamarabb szlovákiában :)

2018. jan. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ennek örülök.

Köszönöm utolsó

Amúgy a veszélyesről annyit hogy a dumbum 2 g meg a tiger boom on is van elegy is meg papír is,ha felrobban a kezedbrn az ugyanúgy cumó

Amúgy búék minden válaszolónak😁

2018. jan. 4. 00:28
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen ezt az 5g verziót ismerem,videók is vannak róla már valahol árulják

F.asza lesz ha megérkezik szlovákba is

2018. jan. 4. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!