Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Szerintetek ez jó ajándék ötlet?

Szerintetek ez jó ajándék ötlet?

Figyelt kérdés

A nagyobbik lányom 14 éves lesz szeptember végén. Gondolkoztam azon, hogy ruhát vegyek neki, vagy ajándékutalványt "lányosabb" helyekre (pl, orsay, woman secrets) mert ennyi idősen én is vágytam felnőttesebb ruhákra. Ezt az ötletet elvetettem, mert iskolakezdésre úgyis veszünk ruhákat.

Szóval beszéltem pár ismerőssel, családtaggal, baráttal, és azt mondták, hogy ebben a korszakban a smink nyerő lehet. A lányom is szemezget már a dologgal. Ha már smink akkor kevésbé feltűnő dolgok jöhetnek szóba (pl alapozó, korrektor).

Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek jó döntés-e, és ha igen akkor tudtok mondani márkákat, amik jók neki (mondjuk mülleresek)? És szerintetek miket vegyek (alapozó, korrektor, stb...)

Előre is köszönöm!


2020. aug. 9. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Hol használná? Iskolában tilos.
2020. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából még általánosba jár, nyolcadikba megy. Az osztálytársnői kb. ötödik óta nagyon durván, feltűnően sminkelnek, és öltözködnek. A lányom gyűlöli a kihívó öltözködést (őszintén szólva örülök), és szerintem az, hogy feltesz egy alapozót meg egy korrektort nem nagy szám. Nem is látszik. De lehet rosszul gondolom...
2020. aug. 9. 11:41
 3/8 anonim ***** válasza:

De csúnya a bőre? Ha nem, semmi szüksége korrektorra meg pláne alapozóra, csak elzárja a pórusokat.

Vegyél neki szempillaspirált, szájfényt, körömlakkokat, ezek szerintem nyugodtan mehetnek már a suliba is (pedig szigorú vagyok ilyen téren). Otthonra is vennék neki szemfestéket, ceruzát, tust, rúzst, de kikötném, hogy ezeket egyelőre csak otthon használhatja, nem mehet bennük utcára, pláne iskolába. Gyakorlásnak viszont engedném, aztán 16 éves kortól belefér az erősebb smink is sztem (bár nem örülnék neki, de inkább tinikorában fesse magát bohócra, mint az első munkahelyén).

Az Orsay ruhái meg sztem egyáltalán nem egy általános iskolásra valók napi szinten, max egy kosztüm meg 1-2 alkalmi ruha az, ami passzol ünnepségekre, hivatalos eseményekre.

2020. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A bőre nem csúnya, de igazából nem is alapozót szeretnék venni, hanem bb,cc krémet (ami hidratál is). A korrektor igazából főleg azért kell, mert nagyon sokszor ébred karikás szemmel, és ez zavarja (a suliban is szóvá szokták tenni, ezért mondta, hogy vegyünk). Az erősebb sminket én sem engedném, sem iskolába, sem utcára. Egyébként szeretnék neki bio termékeket venni.

Az Orsay-en azért gondolkoztam, mert a kosztümökből és elegáns ruhákból nincs neki sok.

2020. aug. 9. 15:43
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem semmi szükség egy tizenéves lánynak sminkelnie magát. Meg igazából senkinek, hacsak nincs valami nagyon ronda bőre ami miatt önbizalomhiányos. Az arcbőr alapvetően lélegezni szeret, a sminket nem szeretik a pórusok.

Inkább megkérdezném tőle hogy mire vágyik igazán, minek örülne.

2020. aug. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ne hallgass a károgókra, inkább emlékezz ara te is hogy vágytál rá hogy felnőttes módon sminkelhess (ne csak a pillangó alakú műanyag borzalommal, ami nálunk tiltólistán van, rendes palettája van a kölyköknek helyette, legalább sejtjük mit tunkolnak a szemükbe)

ha esetleg van dm elérhető a környéketeken, nekik van ilyen ökobio ágazatuk, amúgy a she és az essence termékei jók, azok nálunk müllerben is vannak, de nem tudom nálatok van-e.

szempillaspirál, ceruza, szájfény, esetleg egy szemhéjpaletta visszafogott, fiatalos színekkel... ja és persze körömlakk. a körömlakk jó. (meg lehet hozzá venni körömmatricát, és nulla kzügyességgel is szép lesz a minta is) (körömlakkból a she-t szeretem a legjobban)

2020. aug. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A #6-os válaszolónak nagyon szépen köszönöm! Igazából kicsit elbizonytalanodtam az #5-ös miatt, de megnyugtattál.
2020. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
#7 vagyok. Bocsi, elfelejtettem írni, hogy én is ugyan ebben a cipőben járok.
2020. aug. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!