Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Más is van úgy, hogy ahogy...

Más is van úgy, hogy ahogy idősödik egyre kevésbé igényli születésnapkor a rokoni táesaságot?

Figyelt kérdés

Ahogy idősödök egyre kevésbé örülök annak, hogy rokonok eljöjjenek. Egyszerűen nem okoz maradandó élményt mint régebben gyerekkoromba. Mindig ugyan az, hogy leülünk eszünk egy jót utána egymáshoz se szólunk szinte.

Minden totálisan megváltozott. :(


2023. szept. 10. 10:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk már a 15 éves gyerek két éve kérte, hogy ne legyen ilyen nagy családi összejövetel, mert nem szereti. Csak a szűk család.


Én meg már 20 éve nem tartok ilyet. Csak édesanyam jön át hozzánk ilyenkor. Vagy elmegyunk egy étterembe és ennyi.

2023. szept. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Érthető!

Biztos vagyok benne h van nyomós oka is.

2023. szept. 10. 10:34
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem igényeltem. Rühellem a rokonaim nagyrészét
2023. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
1.vagyok. Igen, van oka is. Azt nem tudom hogy nyomós ok e, vagy sem. Egyszerűen nem szeretjük az ilyen nagy összejöveteleket. Sose szerettük. Általában 5-7-en vagyunk a szűk család és nekünk ennyi bőven elég.
2023. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Abszolut átérzem.

Nálam is akad kifejezetten dühítő "rokon". Előadja a nagy hű én kerestelek felcsengettem hozzátok szövegeléseit közbe meg kamu volt az egész.

Amikor gyerek voltam sokkal másabb volt minden. Egy hullám hosszon volt mindenki a másikkal. Nem ez a leülök/lefekszek a sarokba és senki se szóljon hozzám kategória. Visszasirom a gyerekkoromat ebből a szempontból. Sok emlék van amire kellemes érzés emlékezni.

Ebbe beletartozik a szülinapozás is.


Mára ez már nem igaz.


Azt gondolom nem újdonság? : "ha szülinap van akkor fontos a másik utána meg nem is foglalkoznak a másikkal."

2023. szept. 10. 13:08
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Nagyjából 11 éves koromtól kezdve kifejezetten kértem a rokonaim mellőzését az ünnepeimen.
2023. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Épp fordítva. Szerintem még viszonylag fiatal lehetsz, mert gyerekként az ember valóban élvezi a felhajtást, kamaszként megutálja, aztán középkorúként, ahogy kezdenek fogyni a szeretteid, annál gyakrabban szeretnél velük újra együtt lenni, amíg még lehet.
2023. szept. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sose igényeltem nagy felhajtást.
2023. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én világéletemben utáltam. Valószínűleg anyámnak köszönhetően, aki a hétköznapokon előadta, hogy melyik rokont miért utálja (az összesről tudott mondani valami visszataszítót vagy rosszat), majd az ünnep előtti napokban előadta a nagy mártír előadást, hogy ő mennyit dolgozik azért, hogy az ünnep megfelelő legyen (akár a rokonok jöttek hozzánk, akár mi mentünk valamelyik rokonhoz, akkor is), mert ő süt-főz, és ez mekkora nagy áldozat tőle, de ő megcsinálja, mert ő feláldozza magát, blablablabla. És ezt minden születésnapkor, husvétkor, karácsonykor, minden alkalommal.

Az egész addig tartott, amikor egy karácsonykor kiborítottam a bilit, és megmondtam a nagybátyámnak, hogy ahhoz képest, hogy anyám mennyire utálja, hogy iszol, most ő kinálgat a száraz martinivel - na és akkor megállt volna a kanál a levegőben, akkora lett a csend, én meg lazán folytattam, és minden jelenlévőnek elmeséltem, hogy anyám mit mondott róla, hogy miért utálja. 16 éves voltam, szóval igazán tudatos volt a lázadásom.

Anyám szanaszéjjel szidott (miután mindenki elment nagyhirtelen, mert addig csak tagadni próbálta és könyörgött mindenkinek hogy maradjon), de nem azért, mert a rokonok elmentek és most mindenki utálja őt, hanem azért, mert mi lesz most a sok kajával, ami miatt ő mekkora áldozatot hozott, hogy megfőzzön-süssön mindent. A nővérem hülyére röhögte magát, hogy eztán mekkora nagy jódolga lesz mert anyám mégjobban utál majd (mindig én voltam a fekete bárány), apám meg nem szólt semmit, ő mindig is egy anyám által megvetett ember volt, aki kb a küszöb alatt élt.

Szóval, nálam nem az öregedés váltotta ki, hanem amióta az eszemet tudom, utáltam, és "saját hatáskörömben" vetettem véget a rokoni összejöveteleknek tinédzserként. (két évvel később anyámékat is kiiktattam az életemből, és csak jól jártam ezzel a húzásommal)

2023. szept. 11. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk sosem voltak rokonok. Ha épp jobban álltunk anyagilag, akkor kaptam tortát. Ha nem, akkor csak megköszöntött anyám egy csokival. Igazából igényem sem volt rokonokra, nem is értettem volna, hogy mit keresnek az én születésnapomon. Mi sem jártunk hozzájuk ilyen alkalmakkor.
2023. szept. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!