Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Ilyenkor kinek szokás fizetni?

Ilyenkor kinek szokás fizetni?

Figyelt kérdés
Szóval szervezek egy meglepetés-bulit a barátnőmnek, és 8 embert elhívtam pizzázni. Ilyenkor nekem kell kifizetni mind a 10( 8 plusz én plusz a szülinapos) ember pizzáját? Vagy illik nekik is beszállni?

2013. ápr. 12. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Te tervezed akkor elvileg neked kéne állnod mind a 10 embernek.

Viszont ha a 8 embernek úgy mondod el a tervedet, hogy hozzáteszed hogy bár meglepetés parti lesz, de mindenki állja a saját költségét a szülinaposnak akkor is neked kell fizetni..

2013. ápr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan te hívod el öket akkor igen, neked kell állnod.

Ha együtt beszéltiek meg, akkor csak a szülinaposét állájtok együtt.


Mi most voltunk férjem nagybáttyának a szülinapján ami egy cukrázdában volt. Természetesen ö fizetett mindent, ö szervezte magának. nem is volt kérdés.


De szoktunk barátok elmenni együtt valaki szülinapján, akkor együtt megbeszéljük, és mindenki magának fizet + a szülinaposnak minimum 1-2 kört.

2013. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szerintem senki nem várja el, hogy Te álld az egészet, de talán jobb előre tisztázni. Más lenne, ha Te rendeznéd, és nálatok lenne, akkor enked kellene gondoskodni kajról, de így szerintem alap, hogy mindenki fizeti a sajátját. (kivéve persze a szülinapos)
2013. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Kérdésedből úgy ítéltem meg, hogy még nincs saját keresetetek. (lehet tévesen) Én erre az esetre írtam a választ.
2013. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
15 évesek vagyunk(van aki 16) és nem "szerelmi barátnő", hanem legjobb barátnő(mielőtt még valaki másra gondol) 15/L
2013. ápr. 13. 15:50
 6/8 anonim válasza:
Áhh, akkor egyértelmű, hogy nem Te fizeted. :) de azért jó előre tisztázni az ilyet. Esetleg ünnepeltének az árát is szétdobhatjátok, úgy alig valamennyi fejenként.
2013. ápr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi ezt mindig úgy oldottuk meg, hogy mindenki fizette a sajátját, plusz az ünnepelt "költségeit" szétdobtuk mindenkire.

Tehát mi ezt az ajándékot adtuk az ünnepeltnek: ebéd, vagy süti.

2013. ápr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
úgy jó ha össze dobjátok. igaz az egyik barátommal úgy volt hogy ő fizetett mindent.. de volt olyan is hogy mi dobtunk össze de úgy hogy vettünk 1 nagy pizzát ( családit) 3200 ft,és ez eloszlott 6 felé+ a szüli napos akinek mi fizettük persze:)
2013. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!