Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Romániában hogyan ünneplik a...

Romániában hogyan ünneplik a gyerekek egy éves születésnapját?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy az egy éves születésnapján egy tálcát tesznek a gyerek elé amin mindenféle tárgyak (olló, pénz, ékszer, stb...) vannak kihelyezve és amit először elvesz arról az határozza meg majd az életét. Ennek szeretnék pontosan utàna olvasni, de sehol nem találtam információt róla. Valaki tudna segiteni?

2015. jún. 11. 10:26
 1/4 anonim válasza:
Itt szulettem, lassan 30 eves leszek, de meg nem hallottam errol a szokasrol:) Kicsit utanaolvastam es valoban letezik, viszont magyarul semmit nem talaltam. Ez a talcas dolog egybe van kotve 2 masik dologgal: valamilyen haj tincs levagas es valamilyen kalacstores a gyermek feje felett. Na most hogy ezeknek mi a szimbolisztikajuk vagy jelentoseguk azt nem tudom(annyira nem olvastam utana), de a hajvagas utan teszik a gyermek ele a talcat, amin tobb targy talalhato, amelyek kozul harmat kell valasszon. Ezek a targyak "megmondjak" a gyermek jovojet: ha tollat vesz el tanar lesz, ha Bibliat pap lesz, ha penzt gazdag lesz, ha parfumot-fesut kacer lesz, stb.
2015. jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm, igazán sokat segítettél! Főleg hogy a targyakat is felsoroltad. Mindketten tanultunk valami újat ezek szerint! :)
2015. jún. 11. 11:28
 3/4 anonim válasza:

Parancsolj meg par link, ha van esetleg ismerosod, aki tud romanul vagy van kedved valamilyen forditoval bibelodni:

[link]

[link]

[link]

2015. jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Àtbogaràszom. Valahogy csak boldogulok. :)
2015. jún. 11. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!