Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Mi értelme a Valentin napnak?...

Mi értelme a Valentin napnak? Miért ünneplik?

Figyelt kérdés
Olvastam az interneten, hogy egy amerikai eredetű értelmetlen nap, amivel csak a vállalkozók járnak jól. Azt is hallottam, hogy akik szerelmesek, azok nem csak ezen az egy napon lepik meg egymást, nem csak ezen a napon kedvesek egymással és nem csak ezen a napon szeretik egymást. Akkor tulajdonképpen mi értelme van, ha sokak szerint csak butaság, hülyeség az egész?

2021. febr. 13. 21:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%
Szokásos, menetrendszerűen érkező Valentin napi vergődés egy kutyának nem kellek részéről:D
2021. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

A Valentinnap nem 30 éve ünnep, hanem több száz éve, csak a kommunizmusban ezt sem tartották, ahogy rengeteg egyéb ünnepet sem, ami elötte meg utána teljesen normális dolog volt.


Mellesleg ha mindent megszüntetnének, ami "sokak szerint csak butaság, hülyeség" - idézet töled! - , akkor semmifépe ünnep nem maradna, illetve rengeteg egyéb is megszünne, pl az összes vallás, a szórakozóhelyek, a sportolási lehetöségek, az internet, a telefonok, a könyvek, a divat, és ezt a végtelenségig lehetne sorolni, ugyanis olyan valami nincs, amit nem tart egy csomó ember hülyeségnek vagy fölöslegesnek!

2021. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Az Egyesült Államokban, meg Nyugat-Európában ünnep volt, de nem itt, Kelet-Európában és Közép-Európában, ahogy a Wikipédia is írja, Szent Bálintnak nem alakult itt ki kultusza. Magyarországon, asszonyvasárnap/asszonyfarsang volt anno. A születésnapon, nem azt ünneplik, hogy "szeretnek engem", hanem, azt, hogy megint eltelt egy év, amiben sok mindent megéltem, olyan mint a szilveszter-újév. Az évforduló is hasonló, visszaemlékezünk, hogy miket éltünk meg együtt.
2021. febr. 14. 11:16
 14/21 anonim ***** válasza:
41%
Valahol azt hallottam, hogy a Valentin-nap körül azért lett ekkora felhajtás, mert a kereskedőket zavarta, hogy Karácsonytól Húsvétig nagyon visszaesik a forgalmuk, és akartak valami alkalmat, amivel pénzköltésre lehet bírni az embereket a két nagy ünnep közt is. Nekem ez elég hihetőnek tűnik, mert ha megnézzük, a Valentin-nap kb. pont a két ünnep közti időszak felénél van. :)
2021. febr. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
53%
Majmolásból ünneplik.
2021. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes módon Jókai is említi több regényben is a Bálintnapot!
2021. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
77%
Jókai Bálint-napról ír, NEM Valentinról!
2021. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva szerintem elég furcsa, hogy ilyen mondvacsinált ünnepeket, találnak ki, majd ünnepelnek, ami egyedül a kereskedőknek jó. Ilyen ünnep, egyedül tőlünk Nyugatabbra létezett, de ott is csak a pénzköltésről szólt, egy pár, 3-4 évtizeddel ezelőtt, szerintem senki nem is hallott róla. Ha valaki szerelmes, az év többi 364 napján is az.
2021. febr. 14. 12:54
 19/21 A kérdező kommentje:
Jókai Bálint-napról ír,nem Valentinről, ami a magyar hagyományok szerint asszonyfarsang napja, amikor a nagyböjt előtt, utoljára tartottak lagzikat és menyegzőket, mert a böjt alatt tiltva volt a mulatozás.
2021. febr. 14. 12:56
 20/21 anonim ***** válasza:
84%
Kérdezö: Nem kell hözöngeni, ha nem akarod, NEKED nem kell Valentinnapot tartani, aki meg akar, az miért ne tarthatna?????
2021. febr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!