Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » A Valentin nap a szerelmesek...

A Valentin nap a szerelmesek ünnepe, nem? Vagy rosszul tudom?

Figyelt kérdés
Barátom apukája hétvégén vett nekem és barátomnak is bon-bont, és kérdeztem, hogy ezt most miért kaptuk, és mondta, hogy Valentin napra, mert ő aznap nem lesz otthon. Persze ez nagyon kedves tőle, de barátommal csak ketten szoktuk egymást megajándékozni Valentin napon,és ezt most nem értem, nekem is venni kéne barátom szüleinek ajándékot? Mit tegyek?
2012. febr. 13. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Ez a Valentin-nap lényege tömören:


Szent Bálint napján (Február 14-én) tartják főleg az angolszász országokban a Bálint-nap (angolul Valentine's Day) ünnepét, amely Magyarországon az angol név közvetlen átvétele miatt sokak számára mint Valentin-nap vált ismertté és az utóbbi másfél évtizedben népszerűvé. Ezen az ünnepen (amelynek vallási eredete az idegen elnevezés elterjedése miatt Magyarországon elhomályosult) a szerelmesek megajándékozzák szerelmüket."


Tehát, ha valaki tartja is ezt a napot, a barát szüleinek megajándékozása - enyhén szólva - nevetséges túlzás.

2012. febr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

angliában pont bárki kaphat bárkitől. ez a lényege, pl a névtelen valentinnapi kártya, nem tudod kitől kaptad. ha valakinek örömet akarsz szerezni, küldesz egyet névtelenül :)


sokak szerint a szeretet ünnepe is, nem csak a szerelmeseké. miért ne?

2012. febr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lévén, hogy angolul a "love" szó egyszerre jelent szerelmet és szeretetet, az angol forrásokból elég nehéz lefordítani, hogy akkor most kiket is ajándékozunk ilyenkor.


Szerintem kedves gesztus volt az "apóstól", én valószínűleg küldenék 14-én egy sms-t, amiben megköszönöm még egyszer a bonbont, de nem vennék ajándékot.

2012. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Hát kicsit én is túlzónak találom, hogy akkor most a szüleinek is vegyek ajándékot, csak úgy éreztem, az olyan hülyén veszi ki magát, ha ő ad, én meg visszafele semmit. Nem rossz ötlet az sms sem. :)
2012. febr. 13. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
finnorszagban is pl ystävänpäivä-nak azaz baratok napja-nak hivjak. en eltem angliaban es ott is pl gyerekeketol is kaptam ajandekot valentin napon. szerintem lehet adni valamit ilyenkor barkinek akit szeretsz. de nem hiszem hogy azert mert ok adtak neked azert neked is kell...ha nem akarsz akkor nem adsz semmit.
2012. febr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi a Párommal♥ nem is ünnepeljük, minek?!.. Nem magyar ünnep!!
2012. febr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Párom anyukája mondta, hogy mikor gyerekek voltak, verset kellett tanulniuk és apukájuknak, anyukájuknak elmondani. Én is azt hittem, hogy csak a szerelmesek ünnepe. 25N.
2012. febr. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Japánban ilyenkor a lányok pralinét készítenek annak a fiúnak, aki tetszik nekik. Egy iskolában a népszerű fiúk egész sok csoki tulajdonosai lehetnek.


Egyébként tök mindegy, hogy ki ad, csak senki se várja el, hogy ő majd kapni fog valamit. Főleg nem kell szemrehányást tenni a másik félnek, ha mi esetleg nem kapunk semmit, vagy szerinte csacskaság ez az egész.

2012. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!