Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Miért akar mindenki VÁSÁROLNI...

Miért akar mindenki VÁSÁROLNI Valentin-napra?

Figyelt kérdés

1. A szerelmesek ünnepe május 1., és nem Bálint nap!


2. Amerikában, ahonnan a Valentin nap jött, képeslapot küldenek a szerettekiknek az emberek, akár unokatestvérek is, nem sz@rságokat vásárolnak drága pénzért!


3. Miért akar mindenki VÁSÁROLNI Valentin-napra valami 2 napig használható bóvlit?



2013. febr. 12. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Május 1.-je a munka ünnepe. :))


2. Az ajándékvásárlás tipikus magyar mentalitás. Nézd csak meg, nem csak a Valentin nappal van ez így, hanem minden más ünneppel is. Szülinap, névnap, karácsony, húsvét, ilyen-olyan évforduló van?! Mi jut eszébe a magyarnak, vegyünk valami ajándékot. Persze ezek sokszor haszontalan vackok, de mennyivel egyszerűbb elmenni és gyorsan lezavarni az ajándékvásárlást, mint időt fordítani arra, hogy kigondoljuk, minek is örülne az illető, és azt elkészíteni.

Másrészt pedig a kereskedelemnek ez nagy üzlet, ahogy minden más ünnep (karácsony, ballagás, húsvét stb.), mert a sok ember elmegy és bevásárol minden fölösleges holmit.. :D


Hát ez az én véleményem erről a dologról. :)

2013. febr. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Majomkodás, utánozzák a nagy USA-t.
2013. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én saját kézzel készítettem ajándékot, de a hozzávaló elég drága volt :S
2013. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Ez is egy alkalom hogy a rokonok,párok,barátnők stb... ajándékokat vegyenek egymásnak.

Szerintem ez az ünnep azért van,hogy erősítse a kapcsolatokat!

Mondjuk abban én sem értek egyet hogy végül is minden nap szeretni kell egymást.(:

2013. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A május 1. kifejezetten a szerelmesek ünnepe, azt miért hagyjuk elveszíteni, az amerikai sz@rt meg miért hagyjuk elterjedni?


Miért ilyen tapló a magyar, hogy a saját hagyományait nem tekinti értéknek, míg a semmilyen értéket nem képviselő külföldi hagyományokat megtartjuk, tiszteljük, sőt, azokat nézzük érzéketlen tuskóknak, akik nem tartják a Valentin napot?

2013. febr. 13. 15:03
 6/6 anonim válasza:
66%

Azért, mert a nők szeretik ha megleped őket valami Valentin-napi ajándékkal, hogy tudja gondoltál rá. Ha már veszel valamit az szép lehyen (nyilván :D), de készíthetsz is valamit ami igazán szívből jön. :)

De sokan utálják a Valentin-napot ami többek között azért van, mert nem kapnak ajándékot. :D

2013. febr. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!