Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » A Valentin nap eredetileg nem...

A Valentin nap eredetileg nem arról szólt, hogy a titkos imádók aznap szerelmet vallanak?

Figyelt kérdés
Szóval nem a párok ünnepe, hanem azoké, akik ezen az egy napon erőt vettek magukon, és megüzenték/elmondták, hogy szeretnek valakit. Nekem ez sokkal jobban tetszik mint hagyomány.
2017. febr. 6. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Regebben a suliban volt olyan hogy irhattál valakinek se nekem se én nem irtam senkinek
2017. febr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, nekünk is volt olyan. Azért is tettem fel a kérdést.
2017. febr. 6. 22:13
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Mindenhol volt/van ilyen, főleg fiataloknál.

Régebben azért még a sulikban több volt a titkos hódoló, ma meg a 12 évesek már párkapcsolatban élnek... :D

2017. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
Én úgy tudom, azokról a szerelmesekről szól a Valentin-nap, akik valamilyen oknál fogva nem lehettek együtt. Valentin katolikus pap volt, szerelmes volt egy nőbe, de ugye a cölibátus miatt sosem lehettek együtt, Valentin ezért titokban összeadta azokat a párokat, akik nem lehettek együtt (családi okok...stb). A Valentin napi levél pedig onnan származik, hogy halála előtt küldött egy levelet a lánynak, amiben szerelmet vallott, súgy írta alá, hogy a Te Valentinod. Én így tudom, párommal mi is pont ezért ünnepelünk, mert a mi kapcsolatunkat is ellenezték, sokan keresztbe is akartak tenni, de mi mégis kitartottunk, és ezt minden évben megünnepeljük.
2017. febr. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!