Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomról tapasztalatok?

Egyiptomról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Szóval barátnőmmel szeretnénk kimenni február, március felé Egyiptomba. Életemben nem jártam ott szóval tippeket kérnék hogy hol érdemes szállást nézni melyik városokban meg ilyenek. Nyílván a gizai piramisok a cél. De ez mellett egy kis tenger is. Meg mennyire drága Egyiptom?

2019. szept. 23. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem a legjobb ötlet. A piramisok környéke nem biztonságos, a tenger pedig nem alkalmas fürdésre ebben az időszakban.
2019. szept. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A tenger májustól novemberig alkalmas strandolásra. Az ország elég olcsó, de a turizmushoz kapcsolódó szolgáltatások (belépők, turistáknak szervezett kirándulások) gyakran európai áron vannak.

Mostanában nem tartják biztonságosnak, szóval csak óvatosan érdemes mozogni. Ha még nem jártatok ilyen kaotikus országban, inkább ne menjetek, vagy fizessetek be társasútra, ahol gyakran katonai kísérettel, biztonságosabban utazhattok. A nyaralóhelyeket a katonaság szigorúan őrzi, azok szerintem elég biztonságosak.

Én még az arab tavasz előtt bejártam több ütemben az országot, barátokkal, hátizsákos turistaként busszal-vonattal, mostanság nem biztos, hogy így nekivágnék. De lehet, hogy csak öregszem :-)

2019. szept. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én inkább szeptember végén, október elején mennék, ilyenkor még élvezhető a csodás tengerük a fantasztikus vízi élővilággal. Ha piramisok, akkor Hurgada, azon belül a Makady Bay, de nem a Red Sea-s hotelek! Vagy Marsa Alam. Ezeken a helyeken gyönyörű a tenger, mindent megér! Mennek innen fakultatív programokkal a piramisokhoz, van egy magyar vezetőségű kinti utazási iroda, őket érdemes megkeresni. Arra figyelj hogy ne az ETI-vel utazzatok, inkább Anubis travel! Biztonságot tekintve, 2 éve voltunk Sharm-on, ott minden felkapottabb helyen páncélozott járművekkel gépfegyveresek vigyáztak a turistákra, táskaellenőrzés után lehetett bemenni (találtunk olyan sikátort amin keresztül ellenőrzés nélkül be lehetett jutni) reptér körbe van lövészárkokkal és szintúgy gépfegyveresekkel. A vezetési stílusuk bitang! Nem véletlenül van annyi közúti baleset, magyar turistabusz, stb.. de egy csoda hely, örök szerelem szinte mindenkinek, aki volt már kint!
2019. szept. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
45%
Azt még elfelejtettem, hogy február március elég "hideg", a nap korán nyugszik, fúj a szél állandóan, borús is szokszor az idő. Az tényleg csak kirándulásra jó, a tenger akkor felejtős. Pedig az elővilága a Vörös tengernek.. leírhatatlan! Nézz utána!
2019. szept. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

"Ha piramisok, akkor Hurgada"

Végül is csak alig 500 km-re vannak egymástól. Sose értettem, hogy akit a kultúra is érdekel Egyiptomban, az miért a lehető legmesszebb száll meg mindentől, aztán fizeti ezeket a napi 8-10 óra buszozással járó fakultatív utakat.

2019. szept. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobb utazási irodák repülővel mennek Kairoba. De saját szervezésben is megoldható: a belföldi repülőjegy nem drága, neten lehet venni. Reggeli géppel oda, estivel haza. A reptéren ott állnak a turista taxik, amik végigvisznek egy egész napos programon.
2019. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy aki azért utazik el 2500 km-nyire, mert ott feleannyi pénzért nyalják ki a fenekét, mint Olaszországban, az nem fog pár tízezret rászánni egy belföldi jegyre. (eléggé felmentek egyébként az árak mostanában)
2019. szept. 30. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!