Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Április vége Egyiptomi utazásr...

Április vége Egyiptomi utazásra? Illetve melyik tengerparti üdülőhely, Kairói városnézéssel? Biztonságügyileg mi a helyzet mostanában, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Régi vágyam Egyiptom. Nem is a tengerpart, hanem Kairó miatt. Viszont szívesen egybekötném egy láblógatós nyaralással a piramisokat. De még ha a tengerpart biztonságos is, a Kairóba vezető úttól tartok egy kicsit..

2018. júl. 1. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nincs értelme összekötni a kettőt, Kairó rohadtul messze van a tengerparti üdülőhelyektől, ha Kairó érdekel menj csak oda, ugyanannyiból kijön sokkal kényelmesebben Budapestről, mint ha tengerpartről buszoznál, a biztonságról nem is beszélve.
2018. júl. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Én Hurghadán szálltam meg, ahonnan elmentünk Kairóba busszal. Csak oda volt 6 óra, de nem volt vészes, átaludtuk. Amúgy nagyon besűrítik a napot, szóval ha sok időt akarsz egy helyen tölteni, ne így menj. A biztonságot illetően pedig elfogadható: rengeteg gépfegyveres katona, ellenőrzőpontok az utakon. A turisták fontosak számukra, ezt nagyon-nagyon éreztetik veled, sok pénz jön ebből. Ha lány vagy, figyelj az öltözködésedre: én lenge hosszú nadrágot vettem fel ujjatlan toppal, a vállamra pedig kendőt terítettem bizonyos helyeken. Némelyik lány úgy öltözött.. én nem tudom, hogy nem-e féltik az életüket. Na mindegy, a lényeg hogy ne állj szóba senkivel, az árusokat nézd levegőnek, és békén hagynak. De ha lesz idegenvezető, az ezt nagyon őszintén elmondja.
2018. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!