Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Tunézia. Vélemények?

Tunézia. Vélemények?

Figyelt kérdés
Oda szeretnénk menni augusztusban vagy szeptemberben. Járt már ott valaki? Jó volt? Milyenek az emberek? Vagy esetleg más ország?
2010. júl. 26. 12:52
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]

ezt néztük ki..nem tudom,hogy melyik utazási irodához tartozik..hova van ez leírva?

2010. júl. 26. 13:44
 2/6 anonim ***** válasza:
Szép Tunézia,de vigyázni kell a csapvízzel,és az ételekkel. Első 1-2 nap valószínűleg menni fog a hasad,mert elég rossz a víz minősége,de aztán hozzászoksz. Fogmosáskor is inkább ásványvizet használj.
2010. júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyenek az arabok? Lehúzósak :)

Vigyázz velük a bazárban!!! Lehet, hogy 50 dínárért kínálnak valami bóvlit, aztán kiderül, hogy kb. 5-öt ér! Csak rámenősen!

Hasfogó tabletta kell tényleg, csak ásványvizet igyatok!

Taxival ha mentek, előre fixáljátok le az árat! Érdeklődjetek előtte mástól, mi a reális ár!

2010. júl. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ha Monastirba mentek, akkor a szomszédos Sousse-ba ne fakultatív programmal menjetek, hanem saját szervezésben, metróval (ők ennek hívják, valójában olyan, mint a HÉV - és elsőre lehet, hogy ijesztő lesz rajta a sok idegen, de ne féljetek!:D).Így olcsóbban kijön!
2010. júl. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És még az jutott eszembe Monastirral kapcsolatban, hogy a Burghiba-mauzóleum mellett "várt ránk" egy arab, és valami jó kis szöveggel elcsábított minket egy párszáz méterre lévő udvarra, és azt ígérte, hogy ingyen kipróbálhatjuk, milyen tevegelni, stb. Mi mit sem sejtve belementünk, aztán mikor már jöttünk volna el, akkor meg elkezdett koldulni, hogy erre meg arra kell "egy kis" borravaló, és hiába dobtunk neki valamennyit, még tartotta a markát! Hát ilyenek!

És volt egy másik sztori is: egy bazárban (nem Monastir) az egyik árusnál volt egy kis terráriumban valami kígyó. Párom lefényképezte. Erre előugrott az árus, aki addig sehol nem volt, és követelt 1 dínárt a fotóért :)

Ez nem elrettentés, csak így utólag jókat szórakoztunk rajtuk.

Voltunk 2 napos túrán. Nekem tetszett a Chott el Jerid, Kairouan, Matmata, tevegelés a sivatagban...

2010. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 2 éve voltam,télen és nagyon szép volt.Sousse-ba mentem és az El Mouradi Port El Kantaoui hotelben szálltam meg.A vízzel tényleg vigyázz én felforraltam,teaként akartam inni,úgyis ment a hasam.Az ételektől nem ájultam el (a hoteli kajától),de amit a bazárban ettem (kebab)az finom volt és bajom se lett tőle.

Taxis:Intsd le,mond h hova akarsz menni és ajánlj egy árat.Ha nem megy bele,akkor hagyd ott.

Bazár:nagyon erőszakosak,engem lehívtak egy pincébe és aranyat kínáltak a pasimnak értem,alig akartak elengedni...(én csak egy karkötőt akartam megnézni)vigyázni kell velük!!

Van egy csomó hamisítvány,de egyébként nagyon jók:parfüm,d&g táska,harisnya,polaroid napszemcsi stb..:)

Alkoholt nem igazán isznak,de van datolyapálinkájuk ,azt csak egy kis boltban találtunk ,máshol nem!A sörük nagyon gyenge.hm..gyönyörű a tengerpart,ott is vigyázni kell,nekünk heroint kínáltak 2 utcán keresztül.

2010. okt. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!