Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomba miért nem lehet...

Egyiptomba miért nem lehet ledobni a Google térképen a kis embert hogy megnézzem a tájat?

Figyelt kérdés

Nem túl sűrűn járt arra a Google terep-mintavételi autó a térképalkotó kamerájával.


[link]


Amint látod a képen - nem sok hely van ahova ledobható a kisember =D

Pedig úgy megnézném a partokat, h milyenek ott..



2020. ápr. 9. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Azért, amit írsz: azt a részt még nem térképezte fel a kis kamerás autó. Nem volt rá pénz, nem volt rá igény, nem engedte a helyi hatóság, vagy éppen nem volt biztonságos, hogy végigzötyögjön az összes utcájukon. Ez lehet, hogy előbb-utóbb megtörténik, addig azokat a képeket tudod nézegetni, amiket a felhasználók töltöttek fel 1-1 adott pontról panorámaképként.
2020. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem mindenhol van streetview

Németeknél sincs

2020. ápr. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm (=
2020. ápr. 9. 10:13
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Osztrákoknál sincs. Németek, osztrákok fontosabbnak tartják a magánszférát, mint az utcakép nyújtotta előnyöket.
2020. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Erről amúgy ki dönt? Hogy lesz-e kép vagy nem.
2020. ápr. 9. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, adatvédelmi biztosoknak/embereknek kell jóváhagyni (legalábbis a Google bejelenti), meg ugye a értelemszerűen a google, hogy amúgy megérné-e nekik ott.


Egyébként tudomásom szerint más volt az oka az osztrákok/németek esetén:


Az osztrákoknál amikor vették fel az utcákat, a rendszer valahogy személyes adatokat gyűjtött be az emberekről a nem védett wifi hálózatokon keresztül. Emiatt átmenetileg megtiltották a google-nak a felvételek készítését, később ez tisztázódott, ami miatt a google elnézést is kért, meg törölte azokat az adatokat amiket egyébként nem lett volna jogosultsága megismerni. Aztán, hogy a Google sértődött-e meg rájuk, vagy az osztrákok rágtak be egy életre, nem tudom, szerintem az előbbi, Eisenstadt-ból, illetve Graz-ból vannak utcaképek, amik szerintem már azóta készültek.


A németeknél volt az, hogy olyan sok ember kérte/követelte utólag, hogy takarják ki a házát, hogy egyszerűen feladta a Google. Volt arról is cikk, hogy bár törvényileg nem lett betiltva, őszintén nem lett valami népszerű a dolog...

Kölnben, Berlinben van utcakép, de szinte nem találsz olyan utcát, ahol ne lenne legalább egy épület elhomályosítva....


Nálunk is megengedték, igaz itthon is egyre több épület van kitakarva (de minek...) :/

2020. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Minél tovább, annál nehezebben értem meg az emberiséget.

Én azon se gondolkodok, ha megyek az utcán és lefényképeznek véletlenül. Vagy ha pont utcát fotóznak, és pont belekerülök. Ezek meg kitakartatják a házaikat xD Húgomnak is ilyen licences szobája van =D Ott se lehet fényképezni mert "magánszférája" pedig csak a macskáját lövöm titokban le néha =D Meg am szép rendben-tartott szobája van nem olyan mint az enyém, aztán én mégis előszeretettel készítek képeket az én szobámban =D

Na mindegy.. Köszönöm a válaszokat (= Okosabb lettem ^.^

2020. ápr. 9. 16:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Németeknél valszeg belejátszik az is, hogy nincs panorámaszabadság, vagyis ha az épület tervezőjének a halála óta még nem telt el 70 év, akkor szerzői jog védi az épületet, és nem rakhatsz fel róla képet a netre (ugyanúgy, ahogy egy 70 évnél nem régebben elhunyt író regényét se teheted fel).
2020. ápr. 17. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyiptomi vezetésnek eleve fura elképzelései és megvalósitásai vannak az internettele kapcsolatban. Nem ez az egyetlen fura dolog.
2020. ápr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (= érdekes a világ az biztos (=
2020. ápr. 18. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!